Najpiękniejsze miejsca w Europie według magazynu „Elle”

Francuski magazyn Elle stworzył ranking 12 najatrakcyjniejszych miejsc, w których warto spędzić długi weekend. Wśród nich nie zabrakło polskiego akcentu.

Rzym
Magazyn Elle opublikował listę najpiękniejszych miejsc e Europie. Wśród nich jest Rzym, foto: pixabay.com

Na liście znalazło się wiele znanych i lubianych przez turystów destynacji, takich jak Rzym, Berlin, Madryt, Londyn, Praga czy Paryż. Europejskie stolice gwarantują wygodne połączenia lotnicze oraz mnogość godnych uwagi zabytków i atrakcji.

Magazyn zwrócił jednak uwagę nie tylko na wielkie miasta europejskie, ale także na nieco mniej popularne cele podróży, m.in. sycylijskie miasteczko Taormina, gdzie można zobaczyć słynną Etnę oraz leżącą na Malcie Vallettę, najdalej wysuniętą na południe stolicę Europy.

Zdaniem „Elle” warto się także wybrać do słynącej m.in. z gondol, Pałacu Dożów i Placu św. Marka Wenecji oraz na Milos, wyspę należącą do archipelagu Cyklady.

W rankingu nie zabrakło także polskiego akcentu. Miastem godnym odwiedzenia okazał się Kraków. Znalazł się on także obok Wrocławia, na opracowanej przez Lonely Planet liście prezentującej 10 państw wartych odwiedzenia w 2016 roku, o czym informowaliśmy w naszym serwisie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *