Kreta

Wyspy greckie – gdzie znajdziemy świetną imprezę, a gdzie odpoczniemy?

Grecja wiele lat temu stała się ulubionym kierunkiem turystycznym nie tylko dla polskich turystów. Im kryzys nie jest straszny, ponieważ turystyka sama się broni pięknymi widokami i dużą różnorodnością. Wyspy oferują nie tylko leniwe wakacje, ale i imprezy do samego rana czy niezapomniane widoki. Sprawdź, co gdzie znajdziesz!

Zaczynając prezentację greckich wysp, trzeba zacząć od chyba najpopularniejszej czyli Krety. Bez wątpienia jest ona najchętniej odwiedzanym miejscem w Grecji. Rajskie plaże, które łączą się z górskimi krajobrazami skutecznie przekonują tysiące turystów. Ponadto, stolica wyspy – Chania uznana została za miasto, które nie ma sobie równych!

plaża na Krecie
Wybrzeże Krety, foto: pixabay.com

Santorini to kolejny symbol greckich wysp. Perła Morza Egejskiego przyciąga nie tylko na jednodniowe wycieczki, ale i tygodniowe wczasy. Miasto zyskało nazwę „Kalliste”, która w języku greków oznacza – najpiękniejsze. Unikalne położenie na szczycie skalistych klifów, a także sama architektura zapiera dech w piersi. Na pewno nie raz mogliście ujrzeć białe, murowane domki z niebieskimi dachami w otoczeniu lazurowej wody. Tak, tak właśnie wygląda całe Santorini!

Urokliwy Zakynthos

Kolejną popularną wyspą wśród turystycznych destynacji jest Zakynthos. Zwiedzających przekonuje przede wszystkim piękne, piaszczyste wybrzeże, dużo zieleni, a południe kryje coś, czego nie doświadczymy na innych wyspach. W zatoce Laganas można na własne oczy ujrzeć żółwie Caretta Caretta, które znajdują się na niemal każdej pocztówce z Grecji.

Zakynthos w Grecji
Zakynthos, foto: pixabay.com

Wyspy greckie to nie tylko leniwe wypoczywanie, ale i imprezy do samego rana. Jeżeli jesteście zainteresowani przeżyciem niezliczonych festiwali, a także dostępem do greckiej Ibizy, warto wykupić wczasy na Mykonos. Wyspa ma najlepiej rozwiniętą bazę turystyczną, ale i wiele nocnych klubów, kawiarni i restauracji. Jednak po piętach depcze jej Kos oraz Rodos. Co prawda nadal są one opanowane przede wszystkim spokojną turystyką, to miasta centralne tętnią życiem przez całą dobę. W połączeniu z malowniczymi widokami i najlepszymi plażami, są gwarantem udanego urlopu!

Prawdę mówiąc, wyspy greckie spokojnie mogą opanować każde wakacje Waszego życia. Duża różnorodność oraz widoki sprawią, że niezależnie od wyboru – czy to Santorini, Lefkada, Kreta, a może Zakynthos – ten kraj nie może się znudzić. Wystarczy tylko zaryzykować pierwszym wyjazdem.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!