turyści Rzym

Kraj ze smaczną kuchnią, pięknymi kobietami i magicznymi miastami

Jakiś czas temu przeprowadzono badania. Zapytano Polaków, gdzie chcieliby mieszkać na stałe. Okazało się, że nie bogata Norwegia, nie kultowe Stany Zjednoczone, nie piękna Australia, a słoneczne Włochy, to miejsce, gdzie najwięcej Polaków chciałoby mieszkać na stałe.

Potwierdzają to dane statyczne na temat zagranicznych kierunków wybieranych na urlop przez naszych rodaków. Okazuje się, że Polacy najchętniej spędzają wakacje za granicą właśnie w kraju w kształcie buta. Czy to przesadzona reklama, PR, a może po prostu naturalne piękno, które działa jak magnez na Polaków, przyciągając ich do kraju w południowej części Europy?

Dlaczego warto jechać do Włoch?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać się do Włoch, warto, abyś poznał jeszcze więcej informacji na temat tego pięknego kraju. W kraju, gdzie dominują kuchnia, piękne kobiety, piłka nożna, zabytkowe uliczki, kawa, winnice, piękne plaże, morze, góry nie sposób się nudzić! Dlaczego więc warto udać się do Włoch?

Bo to kraj, który przyciąga od samej północy (Alpy, okolice Turynu), kierując się w dół przez Toskanię, po centrum łącznie ze stolicą i dalej do samego południa łącznie z magiczną Sycylią. To w państwie, którego powierzchnia jest bardzo zbliżona do powierzchni Polski zjesz prawdziwą pizzę i spaghetti, poznasz, czym jest głośny, włoski styl bycia, to we Włoszech zobaczysz miejsce, gdzie – obok Grecji – zrodziła się cywilizacja.

turyści Rzym
Włochy to dobre miejsce na urlop, zdjęcie ilustracyjne, foto: fotolia.com

We Włoszech zobaczysz większość zabytków z całego świata! Brzmi niewiarygodnie? To właśnie w tym kraju jest aż 60% zabytków z listy UNESCO.

Bliskie Polakom

Włochy są bliskie Polakom. To kraj, w którym dominuje katolicyzm, nie bez znaczenia jest fakt, że podróżowanie po Italii jest o wiele bardziej bezpieczne niż w innych krajach śródziemnomorskich, w naszym kraju jest wiele knajp włoskim tworzonych z sympatii właśnie do Italii.

Pomysłów na urlop we Włoszech może być bardzo wiele. Dla innych priorytetem może być słoneczna Toskania z Florencją na czele, ktoś inny będzie wolał magiczny Rzym, zakochani wybiorą Wenecję, miłośnicy nart Alpy, fani najpopularniejszej drużyny piłkarskiej we Włoszech będą chcieli udać się do Turyny, ktoś inny za priorytet obierze Watykan, jeszcze na innych największe wrażenie może zrobić krzywa wieża w Pizie, a miłośnicy lenistwa na plaży wybiorą kurorty nadmorskie, takie jak San Remo, Capri, czy Bibione.

To Cię zaskoczy

Włochy po części są znane i warte obejrzenia, są jednak fakty, które mogą zaskoczyć. Wiedziałeś, że we Włoszech pechową liczbą jest 17, a nie 13, a mieszkanie z rodzicami do 30 roku życia uchodzi za normalne? Jeśli fascynuje, cieszy lub bawi Cię język włoski, to wiedziałeś, że w słownictwie Włochów nie ma słów z literami K, Y, W, X i J. We Włoszech nie ma też przedszkoli, każde miasto ma swoje świętego, a pocałunek mężczyzn na powitanie i pożegnanie uchodzi za normalny. Interesujące?

Italię warto zobaczyć i zakochać się w niej jeszcze bardziej!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!