Muzeum Polskiej Wódki nie tylko dla koneserów!

W 2017 roku Warszawa wzbogaci się o nową, oryginalną atrakcję turystyczną: Muzeum Polskiej Wódki. To pierwsza na świecie instytucja kultury, upamiętniająca nasz narodowy trunek.

Polska wódka
W Warszawie powstanie Muzeum Polskiej Wódki, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Pomysł, który za dwa lata doczeka się swojej realizacji, narodził się już wraz z rozpoczęciem procesu wstępowania Polski do Unii Europejskiej- podaje PAP. Wtedy brakowało jednak miejsca pod utworzenie muzeum. I pewnie warto było czekać, bo chyba trudno o odpowiedniejsze miejsce od dawnej i najstarszej Wytwórni Wódek Koneser mieszczącej się na warszawskiej Pradze. Sale wystawowe obejmą stary budynek Rektyfikacji, w którym wytwarzano alkohol.

Historyczne i kulturowe dzieje naszego trunku narodowego począwszy od 1405r. będzie można prześledzić podczas zwiedzania pięciu galerii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, interaktywnych narzędzi multimedialnych goście muzeum poznają specyfikę pracy gorzelnika i proces produkcji wódki. Ponadto dowiedzą się jaką renomą cieszył się polski alkohol w kraju i za granicą na przestrzeni lat.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *