Polska wśród 20 najchętniej odwiedzanych krajów świata

Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna turystycznie. W rankingu najchętniej odwiedzanych państw świata plasuje się na 18 pozycji, zaś wśród krajów Europy zajmuje 11 miejsce- podaje PAP.

Kraków
Polska jest w pierwszej 20 najchętniej odwiedzanych krajów świata, foto: pixabay.com

Do Polski przyjeżdżają głównie turyści z Niemiec, Czech, Ukrainy, Słowacji i Białorusi, a także Wielkiej Brytanii i Holandii. W minionym roku było ich 16 mln, a w ciągu ostatnich 15 lat 220 mln. Zauważalny jest wzrost liczby osób korzystających z oferty noclegowej.

Na popularność naszego kraju wpłynęła organizacja ważnych wydarzeń, takich jak Euro 2012, szczyty klimatyczne w 2008 i 2013 r. czy tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Chopinowski. Ważnym czynnikiem przyciągającym zagranicznych gości jest także poprawa infrastruktury drogowej, lotniczej i hotelowej, dzięki czemu Polska staje się nie tylko celem wyjazdów wakacyjnych, ale i służbowych.

Wciąż jednak musimy konkurować na przykład z Pragą, której główną zaletą jest dogodniejsze położenie geograficzne. Stamtąd bowiem łatwiej zorganizować wycieczki do Wiednia i Budapesztu.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *