Dobry rok dla Zamku w Chęcinach. Zabytek odwiedziło 170 tys. osób

W 2015 roku Zamek w Chęcinach zwiedziła rekordowa liczba turystów. Od kwietnia obiekt zobaczyło 170 tys. zwiedzających- informuje PAP. 

Chęciny zamek
Zamek w Chęcinach cieszy się coraz większą popularnością, fotografia autorstwa Grzegorza Pierzaka udostępniona za zgodą zamek.checiny.pl

Zamek cieszył się dużą popularnością w grudniu. Tylko w świąteczny weekend odwiedziło go tysiąc osób z Polski i zagranicy. Przyczyniła się do tego dobra pogoda, dzięki której  z punktów widokowych budowli można było zobaczyć oddalone o 180 km Tatry.

Warownia została poddana gruntownemu remontowi pomiędzy 2013 a 2015 rokiem. Zrekonstruowano wtedy wypełniające dziedziniec krużganki, uporządkowano teren, wytyczono aleje oraz oddano do dyspozycji turystów zachodnią wieżę.

Zamek można ponownie zwiedzać od kwietnia 2015r. Jesienią zdecydowano na udostępnienie zabytku także w okresie zimowym, o czym pisaliśmy na początku listopada. 

Władze miasta liczą na przyrost liczby zwiedzających do 200 tys. w 2016 r. Obecny wynik i tak jest zdecydowanie wyższy od tego, osiąganego przed renowacją, kiedy to chęciński zamek zwiedzało ok. 100 tys. osób.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *