Plaża San Andres

Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Teneryfa to urokliwa hiszpańska wyspa, którą rocznie odwiedzają miliony turystów z całego świata. Należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i jest najbardziej zaludnioną wyspą Hiszpanii.

Jest bardzo zróżnicowana pod względem krajobrazu i klimatu, obejmuje bowiem kilka stref klimatycznych. Decydując się na wakacje na Teneryfie, możemy być pewni, że nie będziemy się nudzić. Odpoczynek w takim miejscu to marzenie każdego, szczególnie, że można na niej nie tylko oddać się całodziennemu plażowaniu, ale również zobaczyć kilka fantastycznych miejsc.

Siam Park – zabawa z adrenaliną

Wakacje na rajskiej wyspie kojarzą się przede wszystkim z wodnym szaleństwem. Szczególnie ludzie młodzi i dzieci oczekują od takich wakacji dużej dawki adrenaliny, jaką może dostarczyć im jedynie miejsce, gdzie woda odgrywa pierwszoplanową rolę. Odwiedzając Siam Park, możemy liczyć na fantastyczną zabawę, moc adrenaliny i niezapomniane chwile spędzone z najbliższymi.

Zabawa w parku wodnym Siam
Zabawa w parku wodnym Siam, foto: pixabay.com

Siam Park

Park wodny, który cieszy się bardzo dużą popularnością na Teneryfie jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Jeżeli szukamy spokoju, to na pewno strefa Relaks przypadnie nam do gustu. Spływając pontonem po rzece Mai Thai będziemy mogli się odprężyć i wyciszyć. Jeżeli zaś nieustannie poszukujemy wrażeń, a adrenalina jest nieodzownym elementem naszego codziennego życia, warto skorzystać z ekstremalnych atrakcji, takich jak np. 28- metrowa wieża The Tower of Power, z której ekspresowy zjazd dostarczy nam niezapomnianych wrażeń i emocji.

Chcąc spędzić czas wspólnie z rodziną, koniecznie trzeba wypróbować jeden z czteroosobowych pontonów, którymi spływa się po stromych zjeżdżalniach. W parku również jest miejsce przeznaczone dla naszych najmłodszych pociech, które korzystając z placu zabaw, będą mogły przejść się po licznych mostach, odkryć wodne zakamarki i pobawić się na zjeżdżalniach. Jeżeli będziemy mieć dość adrenaliny, możemy udać się plażę Siam Beach i tam zrelaksować się po całodziennych wariacjach wodnych. Na klientów czeka również kilka barów i restauracji, gdzie można spróbować orientalnych i tradycyjnych przysmaków nie tylko hiszpańskiej kuchni.

Park Narodowy Teide lawą opływający

Na Teneryfie znajduje się masyw wulkaniczny Teide, gdzie organizowane są liczne wycieczki. Warto skorzystać z jednej z nich, ponieważ miejsce to pozwala spojrzeć na wyspę z zupełnie innej perspektywy. W Parku Narodowym opiewa w lasy piniowe, wyschnięte języki wulkanicznej lawy oraz niespotykane formacje skalne.

Masyw wulkaniczny Teide
Masyw wulkaniczny Teide na Teneryfie, foto: pixabay.com

To właśnie tutaj słoneczne plaże zostały zastąpione przez zielone krajobrazy i wulkaniczne pasma. Park Narodowy Teide odwiedzają chętnie miłośnicy wspinaczki górskiej i trekkingu, ponieważ jest to raj dla zwolenników adrenaliny i mocnych wrażeń. Wulkan z bliska można zobaczyć wybierając dwie drogi. Ci, którzy lubią się wspinać, mogą to uczynić wykorzystując swoje umiejętności, a osobom, które trzymają się z dala od ryzyka polecamy kolejkę linową Teleférico del Teide, która pomoże Wam zobaczyć wulkan z bliska. Aby wejść na sam szczyt trzeba jednak postarać się o specjalne zezwolenie, dlatego nie jest to atrakcja przeznaczona dla każdego.

Dolina Masca dla aktywnych

Teneryfa to miejsce, które kojarzy się większości z przepięknymi plażami, pięciogwiazdkowymi hotelami i słodkim lenistwem. Aby jednak poznać bliżej tę wyspę, należy wyjść poza bramy hotelu i udać się na wycieczkę Doliną Masca. Widoki, jakie tam zobaczymy, zapierają dech w piersiach. Droga przez wąskie wąwozy to wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych kierowców, jednak warto jest poświęcić jeden dzień, aby ujrzeć tradycyjną architekturę kanaryjską i dzieło, jakie zawdzięczamy Matce Naturze.

Między klifami można dostrzec czarną plażę Playa de Masca, której nie zobaczymy w żadnym innym zakątku świata. Trasa jednak jest wymagająca, dlatego odpowiednie górskie buty i zapas wody będą nam niezbędne.

Playa de las Teresitas niczym Sahara

7 km od Santa Cruz de Tenerife, w miejscowości San Andrés znajduje się plaża, gdzie piasek bije po oczach swoją złocistą barwą. A palmy i klify pomagają oderwać się od rzeczywistości i ponieść prawdziwie wakacyjnemu nastrojowi. Piasek został przywieziony prosto z Sahary, co pozwala nam poczuć ten wyjątkowy klimat afrykańskiej pustyni.

Plaża San Andres
Plaża w San Andrés na Teneryfie, foto: pixabay.com

Zoo- atrakcja nie tylko dla najmłodszych

Niezwykłe, prywatne zoo znajduje się na północy wyspy. Można w nim znaleźć zarówno bujną roślinność, jak i liczne gatunki tropikalnych zwierząt. Najmłodsi na pewno nie będą mogli wyjść z podziwu, kiedy zobaczą gadającą papugę, a dorośli zachwycą się pokazami, gdzie główną rolę odgrywają delfiny, lwy morskie i wspomniane papugi. Pośród tropikalnej roślinności i promieni słonecznych znalazło się miejsce dla pingwinów, którym stworzono prawdziwie polarny klimat. Szklany tunel pozwoli Ci poczuć się jak na dnie oceanu. Płaszcz i rekiny pływające nad naszymi głowami to niezapomniany widok.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!