• państwo: Hiszpania
  • autonomiczna wspólnota: Wyspy Kanaryjskie
  • powierzchnia: 2034 km²
  • liczba mieszkańców: ok. 890 tysięcy
 

Teneryfa

Mając na myśli Teneryfę przed oczami widzimy piaszczyste, słoneczne plaże. Nic mylnego, bowiem Teneryfa to jeden z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych na świecie. Jest to największa Kanaryjska Wyspa, pełna atrakcji dla całej rodziny, ciężko jest wymienić je wszystkie. Ze względu na swe wulkaniczne pochodzenie oraz różnorodną faunę i florę nazywana jest “kontynentem w miniaturze”.

Teneryfa ciekawe miejsca

Wyspa jest rajem dla miłośników plażowania oraz słonecznych kąpieli, bowiem znajdziemy tu ponad 140 różnokolorowych plaż, także dla nudystów. Jeśli znudzi się nam leniwy wypoczynek, warto udać się do ogromnego, uznawanego za jeden z największych wodnych parków rozrywki Siam Park. Na ponad 185000m² znajdziemy ogromne zjeżdżalnie, baseny oraz moc atrakcji nawiązujących swą architekturą do azjatyckiego stylu Tajlandii. Idealnym miejscem do spędzania czasu z dziećmi może okazać się również miejscowe delfinarium. Bilety dla osób dorosłych kosztują 22,5 Euro, maluchy do 3 lat wchodzą gratis. Poszukiwacze aktywnych form spędzania czasu, powinni udać się do parku narodowego El Teide. Znajduje się tam najwyższy szczyt Hiszpanii, wulkan Teide, na który w łatwy sposób można dostać się kolejką liniową. To doskonałe miejsce aby poznać najpiękniejsze, przyrodnicze punkty Teneryfy.

Sportowe atrakcje Teneryfy

Wyspa obfituje w szereg wodnych atrakcji. Na miejscu istnieje możliwość m.in. wypożyczenia skutera wodnego. Dzięki całorocznym, doskonałym warunkom pogodowym wielką popularnością cieszy się kitesurfing oraz windsurfing. Miejscem godnym polecenia do uprawiania tej wymagającej dyscypliny sportowej jest bez wątpienia El Medano. Nurkowanie to ciekawa opcja dla wszystkich, którzy chcą z bliska podziwiać ławice ryb bądź zwiedzić zatopione wraki statków morskich. Wyspę podziwiać możemy także z lotu ptaka. W tym celu warto zainteresować się ofertą wypożyczenia paralotni z obsługą w języku polskim.