teneryfa atrakcje Park Teide

5 dni na Teneryfie. Co trzeba zobaczyć?

Wyspy Kanaryjskie każdego roku kuszą miliony turystów do odwiedzenia tego pięknego archipelagu siedmiu wysp znajdującego się na Oceanie Atlantyckim. Są to El Hierro, La Palma, La Gomera, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria i Teneryfa, która jest tą największą, najliczniejszą i najbardziej znaną. 

Z pewnością zastanawiasz się co warto zobaczyć na Teneryfie. Ta wyspa ma ogromny potencjał i z pewnością chciałoby się zostać na niej dłużej niż kilka dni. Jej południowa część to głównie kurorty wypoczynkowe. Najbardziej obleganymi przez turystów miejscami w tym rejonie są Costa Adeje, Las Americas czy Los Cristianos. Teneryfa jest tak różnorodna, że możemy wybrać spośród kilkudziesięciu plaż o czarnych, brązowych czy jasnożółtych piaskach. Mnogość kolorów i rodzaju żwiru sprawia, że każdy znajdzie swoją wymarzoną plażę.

Hiszpańska wyspa Teneryfa
Wzburzone morze na hiszpańskiej Teneryfie, foto:pixabay.com

Pięć dni na Teneryfie to ogromne wyzwanie, bowiem wyspa ta jest tak duża i tak ciekawa, że wydaje się, że to za mało czasu na zwiedzanie. Do wyboru mamy nie tylko góry i ocean, lecz także duży wybór imprez kulturalnych, parków rozrywki, parków narodowych czy innych miejsc wartych odwiedzenia.

Dzień pierwszy – stolica

Lądując na lotnisku w stolicy Teneryfy, czyli Santa Cruz de Tenerife możemy rozpocząć naszą pięciodniową eskapadę. Wśród miejsc godnych polecenia śmiało można wymienić np. nowoczesny budynek autorstwa Adána Martína, Auditorio de Tenerife, strefę portową (Puerto de Santa Cruz de Tenerife). To właśnie tu, a dokładniej na Plaza de España, odbywają się nie tylko największe miejskie imprezy, lecz także obchody drugiego co do wielkości karnawału na świecie. Setki tysięcy uczestników bawią się co roku na ulicach miasta śpiewając i tańcząc. Jeśli mamy ochotę przeżyć to na własnej skórze już dziś możemy zacząć kompletować strój na przyszłoroczne obchody karnawału – będzie on utrzymany w klimatach lat 80. Jeśli oddalimy się od centrum miasta i udamy do San Andrés zobaczymy jedną z najpopularniejszych plaż – Playa de las Teresitas.

Plaża San Andres
Plaża San Andres, znak rozpoznawczy wyspy, foto: fotolia.com

Dzień drugi – w towarzystwie zwierząt

Puerto de la Cruz to trzeci punkt na mapie naszej wycieczki po Teneryfie. Jego ogromnym atutem jest Loro Parque będący połączeniem ZOO i ogrodu botanicznego. W towarzystwie delfinów, papug, lwów morskich, rekinów czy pingwinów czas płynie bardzo szybko, jednak z pewnością zdążymy jeszcze przejechać się bezpłatną kolejką po mieście i zwiedzić okoliczne plaże wulkaniczne.

Dzień trzeci- zwiedzamy el Teide

Park Narodowy Teide jest najstarszym i największym parkiem na Teneryfie i jest wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nad chronionym obszarem góruje wulkan El Teide, którego zdobycie może umożliwić nam kolejka linowa pozostawiając nam do przejścia mniej niż 200 metrów. Jest to świetna alternatywa dla osób mniej sprawnych fizycznie. Jeśli jednak wybierzemy samodzielne wspinanie się na wulkan z pewnością nie zapomnimy tej wycieczki- zapierające dech w piersi, księżycowe krajobrazy, niespotykana dotąd fauna i flora pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo.

teneryfa atrakcje Park Teide
Jedną z atrakcji Teneryfy, jest Park Narodowy Teide, foto:pixabay.com

Dzień czwarty – Masca i Los Gigantes

Będąc na Teneryfie nie można zapomnieć o odwiedzeniu miejscowości Masca, w której możemy podziwiać nie tylko wąwóz, lecz także skały oraz wyjątkową faunę i florę. Spacer przypomina bardziej wędrówkę trekkingową i trwa około czterech godzin, dlatego wskazany jest odpowiedni ubiór, wygodne buty oraz ostrożność w trakcie wchodzenia lub schodzenia z góry. Po zwiedzeniu tej uroczej wioski możemy ruszyć w stronę Los Gigantes, czyli ogromnych pionowych klifów. Przy odrobinie szczęścia zdążymy jeszcze odbyć rejs po oceanie zanim się ściemni i zobaczymy te same majestatyczne skały z nieco innej perspektywy.

Zabawa w parku wodnym Siam na Teneryfie
Siam Park to idealne miejsce dla całej rodziny, foto:pixabay.com

Dzień piąty – wodne szaleństwo

Ostatni dzień na Teneryfie możemy przeznaczyć na odpoczynek w jednym z kurortów znajdujących się w południowej części wyspy. Jeśli wybierzemy Costa Adeje możemy wybrać się nie tylko na plażę czy do knajpki, lecz również do wodnego królestwa Siam Park. Jest to świetne miejsce na zabawę dla całej rodziny.

Wyspy Kanaryjskie są również znane jako Wyspy Szczęśliwe. Po pięciu dniach spędzonych na jednej z najszczęśliwszych wysp, Teneryfie, nie tylko będziesz chciał zostać tu na dłużej, lecz również z pewnością zrozumiesz dlaczego przyznano jej tytuł najlepszego regionu do życia. Czy może istnieć wspanialsze miejsce, nawet jeśli jest to tylko urlop?

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!