Fan FC Barcelony

Co przywieźć ze sobą z wakacji w Barcelonie?

Barcelona – stolica Katalonii, w której słońce oświeca fantazyjnie zdobione kamienice, suszy kolorowe ubrania wywieszone na balkonach i daje radość wszystkim jej mieszkańcom.

Ciesz się pobytem w tym wyjątkowym miejscu, a obok wspomnień zabierz do domu pamiątki, które będą Ci przypominać o spędzonych tam wakacjach. Oto sześć rzeczy, które warto stamtąd przywieźć.

1. Przewiewne espadryle

Te hiszpańskie buty mają niezwykle długą historię, mocno osadzoną w średniowieczu; nosili je zarówno chłopi, jaki i rycerze. Powstają z płótna oraz plecionego sznura, dlatego nadają się w sam raz na katalońskie upały. Tak wygodne buty przydadzą Ci się podczas chodzenia po mieście. Jeżdżąc po nim wyłącznie metrem – od zabytków do zabytków – wiele Cię ominie!

Popularna w Hiszpanii cava
Cava, hiszpańskie wino musujące, foto: pixabay.com

2. Musująca cava

W barcelońskiej knajpce z pewnością miło jest napić się gorącej kawy albo… chłodnej Cavy. Jest to białe wino musujące, które powstaje z miejscowych szczepów winogron, tańsze od francuskiego szampana, ale równie smaczne. Trunek ten wytwarzany jest niemal wyłącznie w Katalonii. Zabierz go ze sobą, sprawdzi się świetnie również jako prezent

3. Słodkie torró

Kto nie uwielbia nugatowych łakoci? Hiszpańskie Torró może być twarde, chrupiące, miękkie oraz ciągnące się niczym nasze rodzime krówki. Przybiera między innymi smak czekolady lub crema catalana (to typowy kataloński deser na bazie mleka, żółtek i cytryny). Torró kupisz w cukierniach, piekarniach, a nawet supermarketach.

4. Mini Sagrada Familia

Ten secesyjny kościół jest wiecznie w budowie (trochę jak polskie autostrady). Jednak z najnowszych doniesień wynika, że w 2026 roku będzie już gotowy. Jego wyjątkowa forma, zgodnie z założeniami twórcy – Gaudiego, przypomina żywy organizm. Zabierz go ze sobą w postaci magnesu na lodówkę lub miniaturki, którą postawisz na kominku.

5. Jaszczurka Gaudiego

Park Güell to obowiązkowy punkt na liście każdego turysty w Barcelonie. Pełen budynków jak z bajek i snów, rzeźb i mozaik został zaprojektowany przez słynnego miejscowego architekta Gaudiego. W Barcelonie znajdziesz wiele gadżetów odwołujących się do jego stylu, warto stąd zabrać np. słynną mozaikową jaszczurkę – symbol Barcelony.

Fan FC Barcelony
Camp Nou w Barcelonie, foto: pixabay.com

6. Szalik Barçy

Jeśli jesteś fanem FC Barcelony, na pewno nie odpuścisz sobie Camp Nou. Nawet, ci którzy nie znają się na piłce nożnej, zaglądają tutaj. W ogromnym sklepie na tym stadionie znajdziesz mnóstwo gadżetów w barwach Twojej ulubionej drużyny, w tym koszulki, szaliki i piłki. Przez FC Botiga Megastore rocznie odwiedzają się 2 miliony osób

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!