Polska wśród 10 państw wartych odwiedzenia w 2016 roku według Lonely Planet

Polska zajmuje siódme miejsce na liście krajów wartych zwiedzenia w nadchodzącym roku. W stworzonym przez Lonely Planet rankingu wyróżnione zostały dwa miasta: Kraków i Wrocław.  

Kraków
Kraków jest jednym z polecanych kierunków, foto: pixabay.com

Serwis podróżniczy zwraca uwagę na wzrost zainteresowania naszym krajem wśród turystów. W 2016 roku Polska może stać się szczególnie atrakcyjna dla obcokrajowców ze względu na przyznany Wrocławowi tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie między 25 a 31 lipca.

Stolicę Dolnego Śląska, jak podkreśla Lonely Planet, warto odwiedzić także dla starego Ratusza Miejskiego i Panoramy Racławickiej. W Krakowie z kolei nie sposób pominąć Wawel. Warto też się udać do pobliskiej Wieliczki. Poza tym serwis zachęca do zaplanowania wyprawy do Białowieskiego Parku Narodowego oraz podróży do innych polskich miast, takich jak: Łódź z reprezentatywną ulicą Piotrkowską, Warszawa czy Szczecin.

Dotarcie do Polski staje się coraz łatwiejsze, gdyż, jak zauważa autorka artykułu powiększa się oferta lotów do kraju. Liniami British Airlines można dotrzeć do Krakowa, z kolei Wizz Air  uruchomił przeloty do Szczecina i Katowic a Finnair do Gdańska.

Polska znalazła się w rankingu serwisu Lonely Planet obok takich państw, jak: Botswana, Japonia, USA, Palau, Litwa, Australia, Urugwaj, Grenlandia i Fidżi.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *