Majorka

Poradnik turystyczny – Majorka

Zanim wylecimy na Majorkę warto zapoznać się z atrakcjami, jakie wyspa nam oferuje.

Na Majorkę możemy wybrać się dosłownie, kiedy chcemy. Na wyspie bowiem cały rok jest ciepło. Lato trwa tutaj dłużej niż w Polsce. Największy szczyt odwiedzin występuje w sierpniu i lipcu, ponieważ w tym czasie jest najcieplej, ale sezon wakacyjny trwa w zasadzie do listopada. Warto wiedzieć, że na Majorce płacić będziemy w Euro.

Praktyczne porady

Majorka jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp hiszpańskich, zaraz obok Teneryfy i Ibizy. Z racji tego, że Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, paszport nie będzie nam potrzebny. Językiem urzędującym na tej wyspie jest hiszpański, jednak bez problemu będziemy w stanie porozumieć się po angielsku lub niemiecku z niemal każdym mieszkańcem Majorki.

Urokliwa Majorka na należących do Hiszpanii Balearach
Uroki Majorki, foto: fotolia.com

Jeśli już wylądujemy w Palma de Mallorca, czyli stolicy wyspy, warto zakupić krem na oparzenia, temperatura w sierpniu może osiągać nawet do 40 stopni Celsjusza. Lokalne sklepy zazwyczaj są czynne do godziny 13.00, jednak na wyspie znajdziemy dyskonty takie jak Tesco, które są czynne dłużej. Apteki są zazwyczaj czynne do godziny 20.00. Gdy zdecydujemy się na wylot do Majorki, warto zapewnić sobie wtyczkę przejściową, ponieważ napięcie w gniazdkach wynosi 230V, a wejście jest inne.

Przy zamówieniach w restauracjach, stacjach benzynowych warto mieć na uwadze, że 10% napiwku jest wliczane automatyczne w rachunek. Na Majorkę warto wybrać się w okresie festynów i festiwali, tutaj w Palma de Mallorca, możemy pójść w sierpniu na festiwal Chopinowski, czy słynną fiestę de Nuestra Seńora.

Co zwiedzić?

Majorka jest niewielką wyspą, jednak w swoich atrakcjach nie pomija nawet najwybredniejszego wczasowicza. Palma de Mallorca posiada bogatą historię, którą możemy poczuć odwiedzając na przykład katedrę La Seu. Wzniesiona w gotyckim stylu świątynia, z zewnątrz wygląda jak olbrzymi zamek, w środku zaś mieści muzeum, labirynt wąskich uliczek, oraz największą na świecie witrażową rozetę. Koszt zwiedzania katedry to zaledwie 3,50 euro.

Na Majorce warto zobaczyć również jaskinie, które przyprawią nas o zachwyt i ciarki jednocześnie.

Jaskinia Smoka
Na Majorce warto zajrzeć do Jaskini Smoka, foto: pixaby.com

Jaskinia Smoka

Najczęściej odwiedzaną jaskinią, jest Jaskinia Smoka. Wejście do niej znajduje się na wschodzie wyspy, w środku znajdziemy kilkunastu kilometrowe ścieżki, które zostały wydrążone przez wodę, stalagmity, stalaktyty oraz stalagnaty. W ofercie jest możliwość przepłynięcia łódką całą jaskinie. Jej wnętrze skrywa jedno z największych jezior Europy

Fale na Majorce są idealne dla początkujących surferów, woda jest ciepła, rzadko pada deszcz, a mieszkańcy są przyjaźnie nastawienie do turystów. Na Majorce każdy znajdzie coś dla siebie, jest to miejsce idealne dla singli, znajomych i rodziny.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!