Katedra w Kadyksie

Kadyks – staruszek z duszą

Kadyks to miasto portowe będące jednocześnie najstarsze w całej Hiszpanii. Niegdyś najważniejsze miejsce łączące Stary Kontynent z Nowym jest obecnie rajem dla miłośników słońca, piasku i chłodnej orzeźwiającej kąpieli z pięknymi zabytkami w tle.

Raj dla plażowiczów

Nazwa Słoneczne Wybrzeże idealnie oddaje charakter plaż w Kadyksie. Do tych najbardziej znanych należą Plaża Wiktorii i La Caleta, jednak do wyboru mamy nie tylko tradycyjne plaże lecz także te przeznaczone dla nudystów. Słońce jest tu obecne praktycznie cały czas, co pozwala turystom wylegiwać się na jasnym, delikatnym piasku rozkoszując się chwilą wolności od codzienności i obowiązków. Czekają na nas również kawiarnie, bary i restauracje, w których możemy skosztować specjałów kuchni hiszpańskiej i wypić tak wyśmienite trunki jak sangria czy tinto de verano.

 hiszpański Park Genoves
Park Genoves w Kadyksie, foto: fotolia.com

Park Genoves

Dla tych, którym znudziło się leżenie plackiem Kadyks ma do zaoferowania całkiem sporo atrakcji. Jedną z nich jest Park Genoves, w którym odpoczniemy od palącego słońca w otoczeniu fontann i zieleni.

Wieża Tavira to idealny punkt widokowy dzięki któremu możemy podziwiać panoramę miasta. Równie niezapomnianych wrażeń dostarcza camera obscura, która pokazuje Kadyks w nieco odmienny, choć niezwykle oryginalny sposób.

Oddech historii

Wizytówką Białego Miasta jest widoczna już z plaży Katedra Kadyksu– warto także wejść do środka, chociaż wstęp jest płatny i kosztuje około 5 €. W trakcie spaceru urokliwymi, ciasnymi uliczkami możemy też znaleźć takie kościoły jak Oratorio de San Felipe Neri (w którym uchwalono konstytucję), czy Oratorio de la Santa Cueva (do którego warto wejść by podziwiać freski autorstwa Goyi).

Katedra w Kadyksie
Widok na Katedrę w Kadyksie, foto: fotolia.com

Na wszystkich zaciekawionych historią najstarszej miejscowości Hiszpanii czeka Yacimiento arqueológico fenicio “Gadir” . Wstęp jest darmowy od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 -13:00 i 17:00-19:00.

W Muzeum Kadyksu można zapoznać się z historią miasta oraz podziwiać obrazy Rubensa czy Murilli. Podczas spaceru po Kadyksie warto odwiedzić Teatr Wielki „Falla”, być może uda nam się trafić na ciekawy spektakl?

Jeśli jednak wolimy spędzać czas aktywnie warto pomyśleć o wypożyczeniu rowerów i zwiedzaniu urokliwych zakątków na dwóch kółkach. Dzięki tej opcji z pewnością zobaczymy więcej niż poruszając się piechotą.

Nie ma co ukrywać- Kadyks to świetny pomysł na wakacje zarówno dla osób aktywnych jak i tych, którzy potrzebują solidnej dawki odpoczynku. Jeśli wybierzemy się na wycieczkę w połowie sierpnia możemy trafić na targ andaluzyjski, na którym możemy kupić wyjątkowe pamiątki.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!