Pireneje

Hiszpańska pogoda- do wyboru, do koloru!

Zwykle Hiszpania kojarzy się z gorącym słońcem, ciepłym morzem i chłodnymi, kolorowymi drinkami. Faktycznie, południowa część tego kraju urzeka piękną pogodą, zaś śnieg jest zjawiskiem nieznanym dla mieszkańców wielu hiszpańskich regionów.

Hiszpańska pogoda jest zazwyczaj utożsamiana z klimatem śródziemnomorskim, co oznacza gorące i suche lato oraz łagodne, choć deszczowe zimy.

Pada śnieg!

Jeśli wybierzemy się zimą na Teneryfę możemy podziwiać śnieg w jej wyższych partiach, tzn. w Parku Narodowym El Teide. Na miłośników gór czekają także Pireneje oraz Góry Kantabryjskie, w których z pewnością spotkamy biały puch.


Pireneje zimą, foto: pixabay.com

Fala upałów

Wiosną i latem upał sięgający powyżej 40 stopni nie dziwi nikogo, jednak warto wiedzieć, że centralna część Hiszpanii to klimat bardziej kontynentalny, co oznacza, że mimo upalnego lata zimy są chłodniejsze. Dodatkowo, w okresie wiosennym i jesiennym mogą nas zaskoczyć deszcze, dlatego oprócz lekkich ubrań warto zapakować także kurtkę przeciwdeszczową.

Jeśli wybieramy się do Kantabrii, Kraju Basków, Asturii czy Galicji warto pamiętać, że lato w tych regionach jest nieco chłodniejsze niż na wybrzeżu Morza Śródziemnego, za to w okolicach Murcji lato jest tak gorące, że uważa się je za przykład klimatu afrykańskiego. Na miłośników ciepłego i prawie bezdeszczowego lata czekają także Baleary, zaś dla tych, którzy wolą nieco chłodniejsze temperatury lepsze będzie wybrzeże Atlantyku.

Jak widać Hiszpania ma nam do zaoferowania praktycznie każdą pogodę- zarówno miłośnicy słońca jak i wielbiciele śnieżnego szaleństwa znajdą tu miejsce dla siebie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!