Włochy Capri

Eleganckie kurorty we Włoszech. Sprawdź 5 najlepszych!

Włoska elegancja znana jest w świecie. To nie tylko modne stroje i piękne samochody, ale również ekskluzywna architektura. Jeżeli to wszystko okrasimy słońcem południa Europy i wspaniałymi plażami, Włochy przedstawią się nam jako doskonałe miejsce dla miłośników eleganckich kurortów. Zapraszam na wycieczkę po pięciu najlepszych nadmorskich miejscowościach. 

San Remo

Przegląd zaczniemy od naprawdę mocnego akcentu, jakim jest słynne San Remo, położone w Ligurii. Miasto rozsławił słynny festiwal muzyczny. Kurort już od XIX wieku był niezwykle popularny wśród europejskiej elity, ze względu na ciepły klimat z orzeźwiającymi wpływami znad pobliskich Alp. Wówczas zaczęły tu powstawać pierwsze kasyna, które przyciągały amatorów hazardu z całego świata.

San Remo
Widok na San Remo, foto: fotolia.com

Corso Giacomo Matteotti to główny deptak miejskiej starówki, przy której odnaleźć można najbardziej luksusowe butiki i restauracje. San Remo ma bardzo kosmopolityczny charakter, za sprawą którego w mieście usłyszeć można prawdziwą mieszankę językową. Zwykle jest tam mnóstwo turystów, co bardziej wrażliwe osoby może to nieco odstraszyć. San Remo ma swój klimat pełen luksusu i przepychu, ze wspaniałym portem i nie mniej imponującymi jednostkami pływającymi. To królestwo snobizmu i pięknych krajobrazów.

Positano

Positano to perła Kampanii. Niektórzy uważają je za najpiękniejsze miejsce pod względem widokowym w całej Europie. Dzieje się tak za sprawą niecodziennego umiejscowienia na zboczach stromej góry. Miasteczko zostało w XX wieku odkryte przez Hollywood i cały przemysł filmowy, przez co do tej pory przeżywa prawdziwe oblężenie.

Włochy Positano
Positano, perełka Kampanii, foto: fotolia.com

Na przekór rzeszy turystów (i gwiazd), Positano udało się zachować klimat śródziemnomorskiego miasteczka, z ciasną, zabytkową zabudową. Wszędzie odnaleźć można niewielkie, klimatyczne knajpki, z których sączy się spokojna muzyka. Nie jest to z pewnością najtańsze miejsce do spełnienia włoskich wakacji, ale z pewnością warto posmakować jego eleganckiego, a przy tym bardzo włoskiego klimatu.

Rimini

Kolej na Rimini chyba najpopularniejszy kurort wśród turystów z Polski. Plaża jest tutaj przyjazna, a ceny nieco bardziej przystępne. Do tego odległość, nawet na podróż samochodem, nie jest przesadna. Połączenie tych elementów gwarantuje naprawdę udane wakacje.

Rimini Włochy
Rimini to jeden z najbardziej popularnych kurortów we Włoszech, foto: 123rf.com

W Rimini można znaleźć niemal wszystko zarówno hotelowe molochy, jak i bardziej spokojne dzielnice. Pomimo dużej ilości turystów plaża jest czysta, a woda ma barwę prawdziwego lazuru. W centrum dobrze czuć się będą osoby nastawione na nieco więcej rozrywki, także nocnej. Z kolei spokojne okolice przedmieść przyciągają rzesze emerytów i rodzin z dziećmi.

Capri

Capri to właściwie nie jeden kurort, ale cała wyspa będąca symbolem luksusu. Ten położony niedaleko Neapolu mały raj, przyciąga od lat ludzi z grubszym portfelem. Wynajmują oni pokoje w luksusowych hotelach i apartamentowcach. Wokół wyspy cumuje wiele, eleganckich jednostek pływających, przez co wyraźnie widać, że aura prestiżu nie została dana temu miejscu na wyrost. Nocleg tutaj jest kosztowny, dlatego mniej zamożni turyści najczęściej przypływają na wyspę na jednym z licznych statków, w ramach jednodniowej wycieczki.

Włochy Capri
Capri to miejsce najchętniej wybierane rpzez gwiazdy, foto: 123rf.com

Capri to niewielka wyspa, której terytorium w dużej części pokrywają góry. Wypełniają one niezwykłe krajobrazy, na które ponadto składają się rzędy jasnych zabudowań, odcinających się wyraźnie od soczystej zieleni śródziemnomorskiej roślinności. Im wyżej, tym widoki są piękniejsze. Będąc na Capri nie wolno zapomnieć o spróbowaniu sałatki Caprese, która właśnie stamtąd pochodzi.

Amalfi

Amalfi na status eleganckiego kurortu zasłużyło już dzięki swojemu położeniu. Zbudowano je w miejscu, gdzie wysokie, ostre skały schodzą do lazurowej wody. Odpowiednie warunki klimatyczne sprawiły, że w tym rejonie wyjątkowo dobrze rozwinęły się wszelkie formy roślinności.

Amalfi jest równie piękne, co jego otoczenie. Niewielki port, szeroka plaża i zabytkowa katedra, a do tego rozbudowana infrastruktura hotelowa i gastronomiczna sprawiły, że miasto zasłużyło na tytuł kurortu. Jest zadbane i bardzo eleganckie. Kameralne miasteczko przeżywa rozkwit, za którym idzie niestety wzrost cen na wszelkie usługi, wciąż jednak w najwyższej jakości.

Włochy Amalfi
Zapierający dech w piersiach widok na Amalfi, foto: pixabay.com

Do prawdziwie eleganckich włoskich kurortów jeździ się nie tylko w poszukiwaniu odpoczynku i pięknych widoków, ale także specyficznego klimatu. Składa się na niego międzynarodowa mieszanka turystów, doskonała kuchnia i nieco snobistyczne otoczenie. W takich miejscach się bywa i z przyjemnością chłonie tę atmosferę.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!