Aquapark Basenova Słowacja

Uczta dla ciała, czyli relaks w termach słowackich. Odwiedź 5 najlepszych

Nieocenionym skarbem Słowacji są z pewnością wody termalne. Miejsc, gdzie można zażyć w nich kąpieli jest całe mnóstwo, w różnych rejonach kraju. Przyciągają turystów urokliwym położeniem, niezliczonymi możliwościami zabawy i właściwościami leczniczymi. 

Wizyta w kąpieliskach termalnych może być celem samym w sobie lub po prostu dodatkową i wyjątkową atrakcją, zwieńczającą dzienną aktywność: wędrówkę górską, jazdę na rowerze czy zwiedzanie zabytków. Które termy wybrać, by maksymalnie wykorzystać możliwości i walory wód? Wybraliśmy 5, naszym zdaniem, najatrakcyjniejszych.

 Gino Paradise Besenova
Termy Słowackie to zabawa dla całej rodziny! Foto za zgodą http://www.besenova.com.pl/

Thermalpark Dunajska Streda

W latach 80 na Żytniej Wyspie, w południowej Słowacji odnaleziono na głębokości 1600 m źródło wód termalnych o temperaturze 57 stopni Celsjusza. Dzisiaj w tym miejscu znajduje się jeden z najpopularniejszych w kraju ośrodków wypoczynkowych. Do dyspozycji gości zostało oddanych 10 basenów: 6 otwartych i 4 kryte. Są one dostosowane do osób o różnym wieku i odmiennych preferencjach tak, aby każdy mógł odnaleźć w nich odpowiednią dla siebie formę rozrywki. Poszukujący odprężenia znajdą je we włoskim basenie z jacuzzi, basenie relaksacyjnym  czy rekreacyjnym, z oczkami wodnymi i niesamowitym widokiem na jezioro. Z kolei w dużym basenie, otwartym lub krytym można popływać. Natomiast dzieci najlepiej będą się bawić w brodziku ze zjeżdżalnią.

Woda jest silnie zmineralizowana, jej temperatura we wszystkich basenach oscyluje między 26 a 39 stopniami Celsjusza, gwarantując przyjemny wypoczynek i regenerację oraz złagodzenie problemów z układem ruchowym.

Poza kąpielą, w Dunajskiej Stredzie można skorzystać z różnego typu saun i centrum masażu.

Termy w Słowacji
W Thermalparku Dunajska Streda możemy skorzystać także z zabiegów SPA, zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Thermalpark Dunajska Streda

Gdzie? Dunajská Streda, Wyspa Żytnia, południowa Słowacja

Kiedy? Codziennie 9:00 – 21:00

W jakiej cenie? Bilet normalny 8,5 Euro / dzień –  możliwe ulgi!

Aquapark Gino Paradise Besenova

Osiem basenów zewnętrznych z wodą termalną ma do zaoferowania Aquapark Besenova. Kąpielą w siedmiu z nich można się cieszyć cały rok. Zostały one dostosowane do różnych typów rozrywki: pływania, relaksu, szalonej zabawy w rurach i na zjeżdżalniach. Czas spędzony w termach to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym – wody pozytywnie wpływają na samopoczucie, ogólną kosmetykę ciała, wspomagają gojenie się ran i zadrapań. Co niektórych może zdziwić rdzawobrunatny kolor wody i jej specyficzny zapach – to jednak cecha jak najbardziej pozytywna, świadczy bowiem o wysokiej zawartości minerałów.

Aquapark Basenova Słowacja
Aquapark Gino Paradise Besenova, foto za zgodą http://www.besenova.com.pl/

Poza tymi basenami dostępne są też obiekty wewnętrzne, wypełnione wodą pitną. To miejsce, w którym można popływać, odprężyć się, pobawić. Pobyt w Besenovej z pewnością dostarczy mnóstwa frajdy najmłodszym gościom – oferta Thermal Parku została dostosowana do ich oczekiwań. Znajdują się w niej: zjeżdżalnie i rury o długości od 15 do nawet 200 m oraz strefa adrenaliny z armatkami wodnymi i basenem zamkowym. Z kolei dorośli mogą się oddać dodatkowo zabiegom relaksacyjnym i SPA.

Termy znajdują się w urokliwym, malowniczym regionie, Liptowie, obfitującym w zabytki i cuda natury, co pozwala dodatkowo urozmaicić czas spędzony w ośrodku.

Aqapark Basenowa Słowacja
Aquapark Gino Paradise Besenova, foto za zgodą http://www.besenova.com.pl/

Aquapark Gino Paradise Besenova

Gdzie? Beszeniowa, północna Słowacja

Kiedy? Codziennie 10:00 – 21:00 (Baseny otwarte (zewnętrzne), baseny kryte, Witalny Świat: Wellness & Spa Centrum do 20:45)

W jakiej cenie? Bilet normalny 21 Euro / dzień – możliwe ulgi!

Spa Aphrodite Rajecké Teplice

Rajecké Teplice w północnej Słowacji to miejsce dla miłośników sztuki antycznej. Baseny wypełnione rajecko-cieplicką wodą termalną otaczają starożytne rzeźby i utrzymane w tym stylu elementy architektoniczne, jak na przykład altana zbudowana nad jednym ze zbiorników. To niezwykłe otoczenie wywołuje efekt cofnięcia się w czasie do początków kultury śródziemnomorskiej. Wizyta w centrum spa Rajecké Teplice jest dobrym pomysłem dla poszukujących odpoczynku.

Spa Aphrodite
Spa Aphrodite oferuje bogatą ofertę leczniczych zabiegów, foto za zgodą http://www.spa.sk/pl

Kąpiel w większości basenów ma działanie relaksujące i uspokajające. Oczywiście nie można pominąć właściwości regeneracyjnych i leczniczych wód, bogatych w wodorowęglan wapnia i magnez. Szczególny efekt uzdrawiający uzyskuje się po kąpieli tureckiej, odbywanej w na przemian ciepłej i zimnej wodzie. Wzmacnia to układ odpornościowy, podobnie jak czas spędzony w basenie rodzinnym pod skarpą z kamienia naturalnego.

Rajecké Teplice to miejsce, gdzie można posiedzieć i się zrelaksować, ciesząc się przyjemnym ciepłem wody, popływać, a także skorzystać z innych zabiegów: kosmetycznych, masaży czy saun.

Spa Aphrodite Słowacja
W Spa Aphrodite można poczuć ducha antyku, foto za zgodą http://www.spa.sk/pl

Spa Aphrodite Rajecké Teplice

Gdzie? Rajecké Teplice, północna Słowacja

Kiedy? Brak informacji

W jakiej cenie? Ceny w zależności od pakietu rozpoczynają się już od 65 Euro (wraz z zakwaterowaniem)

Vely Meder

Bliskość Bratysławy oraz granicy austriackiej i węgierskiej czyni termy Vely Meder niezwykle atrakcyjnymi. Kompleks jest wyposażony w 6 basenów wewnętrznych, gdzie można popływać, zrelaksować się w jacuzzi, odprężyć dzięki hydromasażom czy pobawić się w strefie dla rodziny. Dostępne są także 3 baseny zewnętrzne: włoski, do pływania i dla dzieci. Woda w tych zbiornikach osiąga przyjemną temperaturę, oscylującą w okolicach 30 stopni Celsjusza. Dodatkowo do użytku szczególnie najmłodszych gości oddano zjeżdżalnie. W ofercie znajdują się też: masaże, sauny, park linowy. Ciekawym doświadczeniem może być wizyta w solnej jaskini. A po kąpieli i zabawie warto spróbować regionalnych specjałów, podawanych w usytuowanych na terenie obiektu lokalach gastronomicznych.

Basen dziecko
Wizyta w Vely Meder to wielka radość także dla dzieci, zdjęcie ilustracyjne, foto:pixabay.com

Vely Meder

Gdzie? Veľký Meder, południowo – zachodnia Słowacja

Kiedy? Codziennie 9:00 – 21:00 (baseny kryte) 1.05. – 1.10 codziennie 9:00 – 19:00 (baseny odkryte)

W jakiej cenie? Bilet normalny 9,5 Euro /dzień (w sezonie) 8,5 Euro (poza sezonem) – możliwe ulgi!

Meander Oravice

Baseny wypełnione wodami termalnymi są otwarte cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne – to niewątpliwa zaleta parku wodnego Meander. Odpoczynku najlepiej poszukać w wielkim i małym basenie relaksacyjnym, aktywności w basenie sportowym, a ochłody w chłodzącym. To nie powinno dziwić, tamtejsza woda termalna osiąga wysoką temperaturę od 36 do 41 stopni Celsjusza.

Meander Oravice
Meander Oravice, foto za zgodą http://www.aquaparkoravice.sk/

Jest bogata w sód, wapń, magnez, żelazo, dzięki czemu pomaga zwalczyć choroby układu ruchowego i moczowego oraz problemy z nerkami. Pozytywnie wpływa na stan psychiczny – redukuje stres, uspokaja.

W wyposażeniu basenów znajdują się liczne atrakcje wodne, jak: siedzenia, ławki bańka, gejzer, grzybek wodny, bicze wodne, natryski masażowe, które czynią pobyt na basenie bardziej urozmaiconym. Dzieciom dodatkową frajdę sprawi zabawa na zjeżdżalni.

Meander Oravice Słowacja
Z aquaparku Meander Oravice rozciąga się piękny widok na góry, foto za zgodą http://www.aquaparkoravice.sk/

Meander Oravice

Gdzie? Tvrdošín, Oravice, Słowacja

Kiedy? Poniedziałek – czwartek 10:00 – 20:00, piątek – niedziela 10:00 – 21:00

W jakiej cenie? Bilet normalny 7 Euro / dzień – możliwe ulgi!

To tylko mały wybór spośród licznych, rozsianych po całym kraju obiektów z wodami termalnymi. Planując pobyt na Słowacji warto sprawdzić, czy w okolicy nie znajdują się termy – szkoda byłoby bowiem przegapić możliwość wypoczynku i zabawy w relaksujących i leczniczych wodach. Wiele z tych miejsc oferuje tak dużą liczbę atrakcji, zakwaterowanie i lokale gastronomiczne, że pobyt w aquaparku termalnym może stać się wyłącznym celem wyjazdu i zamienić w wymarzone, odprężające wakacje.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!