piłkarska furia

Hiszpania przez pryzmat piłki nożnej

Sport łączy ludzi! Najlepszym dowodem na to jest Hiszpania, w której ludzie, nieco podzieleni przez historyczne konflikty, łączą się, by kibicować ukochanym klubom oraz reprezentacji z całego serca! 

Historia i kultura Hiszpanii opisana przez pryzmat piłki nożnej? Dlaczego nie! Czy wiecie, że pierwszym ulubionym klubem Franco był Athletic Bilbao, Atletico Madryt zostało założone przez Basków, a słynne zawołanie kibiców Realu „Hala Madrid” wymyślił… dziewięcioletni syn króla? Jeśli nie, polecamy nową książką Jimmy’ego Burnsa Piłkarska furia„. Podróż przez hiszpański futbol”.

Piłkarska Furia

Książka jest fantastyczną podróżą przez świat hiszpańskiej piłki nożnej, dlatego już niedługo na naszym fanpage Kocham Hiszpanię do wygrania najnowsze egzemplarze książki! Bądźcie czujni :)

O książce:

Od Ricardo Zamory do Ikera Casillasa. Od Josepa Samitiera do Andrésa Iniesty. Od Alfredo di Stéfano do Davida Villi. Ceniony dziennikarz sportowy Jimmy Burns przekopuje się przez historię piłki nożnej, by pokazać, jak futbol połączył Hiszpanię, a hiszpański styl gry podbił serca kibiców na całym świecie.

Pracując nad książką, autor odkrywa, że pierwszym ulubionym klubem Franco był Athletic Bilbao, barwy FC Barcelony wcale nie muszą pochodzić ze Szwajcarii, Atlético Madryt założone zostało przez Basków, a słynne zawołanie kibiców Realu Hala, Madrid! wymyślił dziewięcioletni syn króla.

Piłkarska furia zabiera czytelnika w podróż przez najważniejsze mecze i momenty, które zdefiniowały hiszpański futbol: od pierwszych kopnięć piłki w miastach i na plażach, przez powstanie ligi i rywalizację gigantów – FC Barcelony i Realu Madryt, po grę reprezentacji Hiszpanii, która w wielkim stylu sięgnęła po mistrzostwo świata i dwa razy triumfowała w mistrzostwach Europy.

Autor: Jimmy Burns

Tytuł oryginału: La Roja: A Journey Through Spanish Football

Tłumaczenie: Antoni Bohdanowicz, Bartosz Sałbut

Data wydania: 1 marca 2017

Cena okładkowa: 39,90 zł

Liczba stron: 352

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!