plaże w Dubaju

Rozrywkowy Dubaj. 4 sposoby na zabawę w mieście luksusu

Miasto luksusu, bogactwa, dobrej zabawy i niezliczonej ilości atrakcji, przyciągające elegancją i nowoczesnością.  Mowa o Dubaju, miejscu, które warto wziąć pod uwagę planując wypoczynek, pozwalający oderwać się od szarej codzienności.

Zakupy w licznych centrach handlowych i butikach, kolacje w eleganckich restauracjach z regionalnymi potrawami, wypoczynek na plaży czy tańce w pobliskich klubach to tylko jedne z nielicznych pomysłów na wymarzony urlop w Dubaju. Przyjrzyjmy się czterem najciekawszym!

Plaże

Wzdłuż 15-kilometrowego wybrzeża Zatoki Perskiej rozciągają się publiczne i prywatne plaże z ekskluzywną zabudową hotelową i klubami.

Plaża w Dubaju
Wypoczynek na plaży w Dubaju, foto: pixabay.com

Zwolennicy leniwego wypoczynku powinni wybrać się na Sunset Beach, Al Mamzar Park lub jeden z klejnotów miasta Black Palace Beach. Odizolowane od zgiełku i otoczone zachwycającymi krajobrazami plaże zapewniają upragniony relaks.

I choć są też odpowiednim miejscem do uprawiania sportów wodnych, to jednak zwolennicy tej formy aktywności powinni raczej udać na Kite Beach lub Jumeirach Beach. Pierwsza z tych plaż przyciąga szczególnie amatorów kite surfingu, druga jest odpowiednia dla uprawiających wakeboarding, kajakarstwo czy nurkowanie. Wodne aktywności, obok centrów spa, basenów i restauracji znajdują się w bogatej ofercie położonych w okolicach nabrzeża klubów. Do najpopularniejszych należą Habtoor Grand Beach Club i Hilton Beach & Sports Club. Warto się tam udać szczególnie wieczorem, aby zasmakować atmosfery nocnego życia Dubaju.

Zakupy

Dubaj słynie z ekskluzywnych i oryginalnych centrów handlowych, które jako jedne z nielicznych na świecie łączą przyjemność zakupów z możliwościami doznania niesamowitych wrażeń. Bo tylko takie, niezapomniane  przeżycia zapewnia chociażby zjazd po sztucznych stokach narciarskich, zabawa na lodowisku czy uwaga…pływanie wśród rekinów w ogromnym akwarium.

Dubaj słynie z ekskluzywnych centrów handlowych
Centrum handlowe Dubai Mall, foto: pixabay.com

Centra handlowe

Jednak i ci, którym niepotrzebna jest tak duża dawka adrenaliny nie będą się nudzić. Wolny czas bez problemu wypełni bowiem wizyta w liczącym ponad 30 000 m2 dziale obuwniczym centrum Dubai Mall. To największy na świecie ośrodek handlowy mieszczący ponad 1200 sklepów o łącznej powierzchni 1,1 mln 2 .

Z kolei w Ibn Battuta Mall warto przejść się wzdłuż sześciu lokalnych dziedzińców handlowych. Koniecznie trzeba zajrzeć do przynajmniej jednego z nich, mianowicie dziedzińca perskiego, zachwycającego ręcznie malowaną kopułą.

Parki rozrywki

Podczas wizyty w centrum handlowym nie można pominąć parków rozrywki. Oferują one dobrą zabawę szczególnie najmłodszym, choć i nieco starszym mogą dostarczyć mnóstwo frajdy. W Dubai Mall znajduje się interaktywne centrum dla dzieci KidZania, dające możliwość wcielenia się w przedstawiciela jednego z 80 zawodów. Inną atrakcją mieszczącą się w tym samym kompleksie jest Dubai Aquarium & Underwater Zoo, gdzie na własne oczy można zobaczyć rzadko spotykane stworzenia wodne, takie jak płaszczki, krokodyle czy rekiny.

Doskonałą zabawą dla całej rodziny z pewnością okaże się pobyt w parku wodnym Wild Wadi. 30 atrakcji, w tym przede wszystkim zjeżdżalni i basenów tematycznie związanych z postacią z arabskich baśni o imieniu Juha gwarantuje całodniowy ubaw w wodzie.

Pustynne safari

Podczas pobytu w Dubaju warto udać się poza miasto, aby poznać jego słynące z zachwycających tworów natury okolice. W tym celu najlepiej wybrać się na przejażdżkę wśród przełęczy, wydm i uedów czyli wysuszonych koryt rzecznych.  Nie sposób pominąć znajdującego się w okolicy parku narodowego Dubai Desert Conservation Reserve, powstałego z konieczności ochrony rzadkich i wymierających gatunków fauny i flory, takich jak oryks czy gazela.

Pustynne safari w okolicach Dubaju
Pustynne safari dostarcza mnóstwo frajdy, foto: pixabay.com

Jednak największych wrażeń dostarcza udział w pustynnym safari. Najlepiej przejazd po wydmach zaplanować popołudniu lub wieczorem, ponieważ w tym czasie można skorzystać z dodatkowych atrakcji, oferowanych przez przewoźników. Po dotarciu do wioski Beduinów na uczestników czeka poczęstunek złożony z typowych przysmaków kuchni arabskiej. Z kolacją połączone są zwykle pokazy lokalnych strojów czy tańca brzucha. To doskonała okazja na poznanie tamtejszej kultury i zwyczajów. Zwolennicy aktywności fizycznej mają z kolei możliwość zmierzyć się z sandboardingiem czyli pustynną odmianą snowboardingu. Na miejscu można też skorzystać z quadów czy przejażdżki na wielbłądzie.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!