Pielgrzymi

Zwiedzanie Sanktuarium Madonna della Corona

Sanktuarium Madonna della Corona to wyjątkowe miejsce w przepięknej lokalizacji. Obiekt jest dosłownie przytulony do stromej skały, a z punktów widokowych wokół niego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach. Poniżej przedstawiamy praktyczny poradnik związany z dojazdem oraz zwiedzaniem okolicy.

Dojazd

W pobliże Sanktuarium Madonna della Corona można wygodnie dojechać samochodem, pociągiem (ze stacji w Peschiera del Garda lub Verona Porta Nuova) oraz autobusem. Decydując się na poruszanie się samochodem, warto wybrać autostradę A22 wiodącą wzdłuż koryta rzeki Adyga i skręcić z niej w stronę miejscowości Caprino Veronese, skąd należy kierować się w kierunku niewielkiego miasteczka Spiazzi. W miejscowości tej są dostępne liczne miejsca parkingowe, funkcjonują tu także obiekty gastronomiczne.

Droga Krzyżowa

Wiedzie od miejscowości Spiazzi aż do samego Sanktuarium. Ta kręta i niezwykle malownicza trasa to równocześnie kolejne etapy na drodze krzyżowej. Poszczególne stacje zostały ozdobione przez figury świętych, które wykonano z niezwykłą dbałością o detale, mimikę i ekspresję. Ich autorem jest Raffaele Bonente.

Madonna Della Corona
Wybudowane w skale Sanktuarium Madonna della Corona, foto: fotolia.com

Sanktuarium

Dokładny adres obiektu:

Santuario Madonna della Corona I-37020 Ferrara di Monte Baldo.

Dane kontaktowe:

Tel. +39 045 722 0014

www.madonnadellacorona.it

info@madonnadellacorona.it

Obiekt jest czynny dla wiernych i zwiedzających w godzinach od 8 do 18 (od listopada do marca) oraz od 7 do 19:30 (od kwietnia do października).

Warto wiedzieć:

  • Nieopodal Sanktuarium mieści się Hotel Residence Stella Alpina, w którym pielgrzymi oraz turyści mogą znaleźć zakwaterowanie. Obiekt jest czynny od marca do listopada.
  • Na terenie kompleksu działa również niewielka restauracja. Składa się z części wewnętrznej oraz z zewnętrznego tarasu widokowego.
  • Sanktuarium mieści się na wysokości 774 m n.p.m.
  • W 1998 roku obiekt odwiedził ówczesny papież – Jan Paweł II. Jego modlitwa przed figurą Piety została upamiętniona tablicą, którą do dziś można podziwiać w Sanktuarium.
  • Kompleks zawdzięcza swą nazwę niepozornej figurce Piety wykonanej z lokalnego kamienia, która została ofiarowana na rzecz Sanktuarium w 1423 roku oraz górskiej koronie, która rozciąga się wokół obiektu.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!