architektura Toskania

Toskania – mały raj na ziemi!

Toskania nie bez powodu jest nazywana rajem na ziemi. Udając się w okolice Florencji, należy się przygotować na zachwycającą kuchnię, przepiękne widoki, które ciężko opisać słowami i idealną pogodę do odpoczynku. Czym zatem Toskania zasłużyła sobie na takie słowa zachwytu i sympatii?

Jeżeli ktoś z Państwa oglądał filmy z Toskanią w roli drugoplanowej, nie trzeba zatem przekonywać, że środkowa część Włoch jest miejscem niezwykłym. Nie bez powodu stanowi najważniejszy region turystyczny na świecie! Ale też, stała się rajem dla turystów, którzy zamiast zabawy, atrakcji i głośnych fiest, szukają ukojenia, odpoczynku i kontaktu z naturą.

Przede wszystkim walory naturalne

Toskania dla doświadczonych turystów, którzy zwiedzili Włochy, sprawia wrażenie miejsca oderwanego od rzeczywistości. Różnica pomiędzy tym regionem, a na przykład północną Italią jest wręcz nie do opisania. Tutaj dominuje przede wszystkim natura. Pola pokryte winoroślami, drzewami, winnice i niesamowite smaki.

Winna piwnica
Wino jest popularnym napojem w Toskanii, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Chianti

Będąc w Toskanii nie sposób oprzeć się też miejscowym smakom. Przede wszystkim jest nim czerwone wino. Niemal każda gospoda, która posiada swoje pola z winoroślami, serwuje domowej roboty wino, a biesiada może potrwać nawet kilka dni. Szczególnie polecane jest czerwone wino – Chianti, uznawane za symbol tego raju.

A jeżeli przy smakach już jesteśmy, warto też sięgnąć po owcze sery, które są wyrabiane w ty miejscu oraz tagiatelle con rag. Tego się nie zapomni!

Agroturystyka i miejscowe SPA

Turyści nie bez powodu zjeżdżają się masowo do Toskanii. Ten region obfituje w źródła geotermalne, a także bardzo dobrze rozwiniętą agroturystykę. Dlatego z czystym sumieniem można zrezygnować z najlepszych hoteli (których wbrew pozorom wcale nie ma tak wiele), na korzyść gospodarstw domowych, jakie oferują noclegi. W pakiecie wschodzące słońce na polach, wino domowej roboty, a także dużo relaksu i ukojenia nerwów.

Toskania jest miejscem, które ciężko jest opisywać. Bo jak opisać słowami piękno natury, które codziennie rano budzi się wraz z malowniczym wchodem słońca. Jak uchwycić śpiew ptaków, smak świeżo zerwanych owoców czy tego wewnętrznego spokoju, który towarzyszy od pierwszej minuty wkroczenia w ten niezwykły świat? To trzeba zobaczyć na własne oczy, poczuć na własnej skórze i doświadczyć wewnątrz siebie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!