Azerbejdżan

Marysi Leszko spotkania z Innym

– Podróż ma dla mnie nie tyle znaczenie geograficzne, co kulturowe. To poznawanie innego świata. Fascynuje mnie jak wiele jest jeszcze interesujących miejsc do zobaczenia – przyznaje Marysia Leszko, podróżniczka z Krakowa.

W podróży najważniejsi są dla niej ludzie, ich zwyczaje, kultura, mentalność. Spotkanie z nimi pozwala jej przełamać stereotypy, spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Przed wyjazdem kupuje przewodniki, czyta blogi podróżnicze i tworzy dziesiątki wykazów wartych zobaczenia zabytków i atrakcji. Na miejscu nie wszystkie plany udaje jej się zrealizować, bo nierzadko woli wejść na szlak wyznaczony jej przez tubylców, zwiedzać kraj, region, miasto ich okiem. – Często są to miejsca, na które bym nie wpadła, bo nie ma ich w przewodnikach, albo z mojego punktu widzenia wydają się zupełnie nieatrakcyjne, ale pozwalają poznać mentalność ludzi, którzy tam żyją. Zmuszają do zastanowienia, dlaczego miejscowi uważają je za interesujące – mówi.

Więcej o Marysi Leszko spotkaniach z Innym można przeczytać w serwisie Everytrip.is. w reportażu „Maria Leszko: podróże to dla mnie odkrywanie innego świata”

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!