zabieg w termach maltańskich

Uczta dla ciała czyli 7 zabiegów w Termach Maltańskich

Poznańskie Termy z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę amatorów aktywnego spędzania czasu wolnego. Nic w tym dziwnego, gdyż to największy i najbardziej nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy w Polsce. Inna jego zaleta to lokalizacja – w samym sercu Poznania. Jakimi atrakcjami kuszą poznańskie Termy? Poznaj te, które zostały zaprojektowane z myślą o szczególnych potrzebach Twojego ciała.

Termy Maltańskie powstały w 2011 roku, a ich budowa trwała dwa lata. W dość krótkim czasie, stały się wizytówką miasta i atrakcją samą w sobie. Dziś przyciągają już nie tylko miejscowych, ale i turystów.

Aktywnie…i nie tylko

Termy Maltańskie zajmują powierzchnię 6ha. Większości z nas mogą kojarzyć się głównie z przyjemnym aktywnym wypoczynkiem z wodą w tle. Temu służą dwie strefy: sportowa – składająca się z profesjonalnych: siłowni, sauny i basenów, przeznaczonych do takich dyscyplin pływackich jak: pływanie synchroniczne i skoki do wody czy waterpolo oraz Aquapark – powstały z myślą o rodzinnej rozrywce.

Aquapark w Termach Maltańskich w Poznaniu
Zabawa w aquaparku w Termach Maltańskich, foto: pixabay.com

Ale Termy Maltańskie mają jeszcze swoje „drugie oblicze”.  Obiekt został bowiem tak pomyślany, by można było w nim również zatroszczyć się o nie tylko o tężyznę fizyczną, ale również o wyjątkowe potrzeby ciała. Służy temu strefa relaksu. Oto 7 najlepszych atrakcji maltańskich, które zapewnią ucztę Twoim wszystkim zmysłom i sprawią, że opuścicie obiekt o 10 lat młodsi!

Relaks dla ducha i ciała

Świat saun to specyficzna strefa regeneracji dla ciała i odpoczynku dla ducha. Składa się na nią aż 16 różnych atrakcji. Najciekawsze z nich to:

Grota śnieżna – z tej atrakcji powinny skorzystać osoby lubiące niskie temperatury. W obiekcie znajdują się specjalne kompresory, które powodują powstawanie śniegu. Niska temperatura pomaga m.in. w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów. Sprawia też, że ciało po takim zabiegu staje się bardziej jędrne i sprężyste.

Sauna parowa w Termach Maltańskich w Poznaniu
Balia, jedna z atrakcji w Termach Maltańskich, foto: pixabay.com

Balia

To specyficzny rodzaj sauny zewnętrznej. Kąpiel w niej przyczynia się m.in. do lepszej przemiany materii, wzrostu odporności na choroby poprawy ukrwienia skóry i przyspieszenia obiegu krwi. Powinny z niej więc skorzystać osoby borykające się z cerą naczynkową i źle znoszące warunki panujące w zamkniętej saunie.

Seanse parowe to specjalne zabiegi z użyciem dużej ilości gorącej wody, olejków zapachowych i wachlarzy. Seans prowadzi wyszkolony saunamistrz, który przy pomocy odpowiednich ruchów, wprawia uczestników w swego rodzaju trans, co jedynie potęguje uczucie przyjemnego relaksu i głębokiego odprężenia.

Tepidarium – miejsce wypełnione podgrzewanymi kamiennymi leżakami oraz łóżkami wodnymi, a wszystko to na tle bujnej i tętniącej życiem zieleni. Taka sceneria sprawia, że łatwo zapominamy o problemach i zapadamy w stan błogiego odprężenia.

SPA 1306 – piękne ciało to szczęśliwy człowiek!

To obecnie największy i najnowocześniejszy obiekt SPA w całej Polsce. Swoją nazwę zawdzięcza pobieranej z głębokości 1306m do zabiegów wody termalnej. Klienci mają do swojej dyspozycji aż 17 profesjonalnych gabinetów. Ale SPA 1306 to również niezwykła sceneria, na którą składają się orientalne wzory, kolory i dekoracje. W takim miejscu bez obaw oddamy się w ręce masażystów czy innych specjalistów od urody.  Oferta SPA 1306 jest bardzo rozbudowana. Najciekawsze oferty to:

Masaż w Termach Maltańskich w Poznaniu
Uczta dla ciała czyli rytuał hammam, foto: pixabay.com

Rytuał hammam

To zabieg pielęgnacyjny ciała i oczyszczania skóry zaczerpnięty z krajów Bliskiego Wschodu. Składa się on z 4-ech etapów: sauna parowa; masaż pianą z czarnego oliwkowego mydła marokańskiego; oczyszczanie skóry i ujędrnianie ciała; masaż olejkiem arganowym. Zabieg trwa blisko 2 godziny.

Kąpiele galwaniczne to zabiegi odbywające się w specjalnych wannach, wypełnionych wodą leczniczą, przez które przepuszczany jest prąd stały. W zależności od potrzeb, kąpiel może działać energetyzująco lub wyciszająco. Sprzyja też łagodzeniu bólów kostno-stawowych.

Masaż podwodny jest zabiegiem, który odbywa się przy użyciu strumienia wody, wpuszczanego z odpowiednim natężeniem z węża. Pomaga w rozluźnieniu tkanek i mięśni. Pobudza przemianę materii. Doskonale wpływa na polepszenie nastroju.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!