Farma krasnali energylandia

3 najlepsze parki rozrywki w Polsce – pomysł na wakacje z dziećmi

W Polsce w ostatnich kilku, kilkunastu latach powstało wiele parków rozrywki, które zapewniają sporo atrakcji dzieciom w różnym wieku, a swoją bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową potrafią zaskoczyć też niejednego dorosłego. W takich miejscach nie ma mowy chociażby o chwili nudy, a lista atrakcji jest na tyle długa, że z powodzeniem można wybrać się tam zarówno na jednodniową emocjonującą wycieczkę, jak i na trwające nieco dłużej wakacje z dziećmi.

Które z krajowych parków rozrywki koniecznie trzeba odwiedzić? Poznaj 3 najciekawsze!

Rabkoland

O Rabkolandzie, czyli Rodzinnym Parku Rozrywki i Edukacji położonym w Rabce-Zdrój, słyszał niemal każdy. Czy warto się tam wybrać? Z pewnością, gdyż to jeden z najciekawszych i przy okazji najlepiej zorganizowanych parków rozrywki w naszym kraju.

Wielki młyn Rabkoland
Wielki Młyn w Rabkolandzie, foto za zgodą http://www.rabkoland.pl/

Rabkoland to swojego rodzaju miasteczko, w którym na 6 placach i wzdłuż 16 ulic zostały rozlokowane liczne atrakcje dla maluchów. Znajdują się tam niezwykle barwne, ciekawie ucharakteryzowane ruchome figury, np. stary farmer śpiewający piosenki czy opowiadający zabawne historie góralski kataryniarz. Spotkanie z nimi będzie nie lada atrakcją dla najmłodszych.

Na małych i dużych gości parku czeka blisko 70 urządzeń rozrywkowych, w tym różnego typu karuzele, kolejki, zjeżdżalnie. Do najbardziej ekstremalnych atrakcji zaliczają się roller coaster i wieża swobodnego spadku. Warto zdecydować się na przejażdżkę kołem młyńskim o wysokości 28 metrów. To dobra okazja do podziwiania malowniczej okolicy z lotu ptaka. Obowiązkowo trzeba zajrzeć do Muzeum Orderu Uśmiechu, w którym poznamy historię słynnego odznaczenia i listę jego laureatów, oraz do Domu Rekordów i Osobliwości, gdzie zgromadzono rozmaite eksponaty związane z pobijaniem najdziwniejszych rekordów, np. najmniejszy rower świata, pierwszy obraz wykonany ze skorupek kurzych jaj czy jedyną w swoim rodzaju muszlę klozetową z napędem akumulatorowym.

imprezy Rabkoland
Mistrzostwa dojenia sztucznych krów w Rabkolandzie, foto za zgodą http://www.rabkoland.pl/

Nietypowe imprezy w Rabkolandzie

Dodatkową atrakcją są osobliwe imprezy, które co roku odbywają się w Rabkolandzie. Wybierając się tu, możemy spróbować swoich sił w niecodziennych konkurencjach organizowanych w ramach Mistrzostw Polski w dojeniu sztucznej krowy czy Mistrzostw Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia.

Energylandia

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Energylandii. Jest to bowiem zarówno największy, jak i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. Znajduje się w miejscowości Zator, na granicy województwa śląskiego i małopolskiego. Zajmuje niebagatelną powierzchnię aż 26 hektarów, na których rozmieszczono 60 najróżnorodniejszych urządzeń. Kupując bilet wstępu, możemy do woli korzystać z nich wszystkich!

Cały teren parku jest podzielony na 3 strefy: dziecięcą, familijną oraz ekstremalną. Pierwsza strefa, zwana Bajkolandią, została zaprojektowana z myślą o dzieciach w wieku do lat 9, które korzystając z kolorowych karuzel, łódek, zjeżdżalni będą czuły się tak, jakby zostały przeniesione do krain znanych z baśni i bajek.

Farma krasnali w Energylandii
Farma Krasnalii w Energylandii, zdjęcia za zgodą https://energylandia.pl/

Druga strefa jest miejscem przeznaczonym dla całych rodzin, a – patrząc na mnogość atrakcji – śmiało można stwierdzić, że doskonale będą bawić się tutaj nie tylko dzieci, lecz także ich rodzice. Wielu wrażeń dostarczy przejażdżka ogromną kolejką Roller Coaster. Niemniejsze emocje będą też towarzyszyły korzystaniu z atrakcji wodnych, takich jak: spływ rwącą rzeką czy bitwa na armatki wodne.A jeśli po tym wszystkim będziemy gotowi na kolejny zastrzyk adrenaliny, to do naszej dyspozycji jest jeszcze strefa ekstremalna. Stroma kolejka górska Roller Coaster Mayan, ogromna obrotowa ławka Apocalipto, imponujące wahadło Aztec Swing czy wieża swobodnego spadania Tsunami Drop to zaledwie wybrane z urządzeń, przy korzystaniu z których wzrost ciśnienia jest gwarantowany.

Energylandia Energuś
Kolejka Energuś, zdjęcie za zgodą https://energylandia.pl/

Na tym nie zamyka się lista atrakcji Energylandii. Ciekawym uzupełnieniem pobytu może być wizyta w kinie 7D albo obejrzenie któregoś z pokazów artystycznych i pirotechnicznych, jakie codzienne są wystawianie na scenach widowiskowych wchodzących w skład olbrzymiego kompleksu. Jeśli chcemy zobaczyć to wszystko, może nam zbraknąć dnia!

JuraPark Bałtów

Jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce jest JuraPark w Bałtowie, istniejący już od 2004 roku. Jego najciekawszą atrakcją są naturalnej wielkości rekonstrukcje dinozaurów. Znajdziemy tam alozaury, stegozaury, kamptozaury i innych przedstawicieli gatunku, którzy w zamierzchłych czasach żyli na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Oczywiście, olbrzymie postacie dinozaurów największe wrażenie robią na dzieciach, ale i dorośli spacerują po JuraParku z uśmiechem na ustach.

Bałtów Jura Park
JuraPark to idealne miejsce dla dzieci, zdjęcia za zgodą http://www.juraparkbaltow.pl/

Idealne miejsce dla dzieci

Szybko okazało się, że pomysł stworzenia dinoparku był strzałem w dziesiątkę, a z czasem wokół niego utworzono cały kompleks turystyczny. W jego skład wchodzą między innymi Zwierzyniec Bałtowski, ogromny wybieg dla jeleni, danieli, kozic, alpak, lam i wielu innych gatunków zwierząt oraz Park Rozrywki z imponującym rollercoasterem i szeregiem karuzel, zjeżdżalni i innych atrakcji dla najmłodszych.

Odwiedzający JuraPark mogą też wziąć udział w spływie pobliską rzeką Kamienną, zapisać się na przejażdżkę konną lub spróbować swoich sił na nartach (w sezonie zimowym funkcjonuje tu stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska). Jak widać, w Bałtowie nie powinno zabraknąć atrakcji na co najmniej kilka dni wakacyjnego wypoczynku!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!