Tropikalna wyspa w Berlinie

Berlin egzotyczny. 7 najciekawszych atrakcji Wyspy Tropikalnej

O Tropical Islands, gigantycznym aquaparku położonym pod Berlinem, mówi się tylko w kategoriach „naj”. Jest to jeden z największych parków rozrywki w Europie, w którym znajduje się największy na świecie las tropikalny pod zadaszeniem oraz największa europejska strefa saun utrzymana w egzotycznym klimacie.

Na powierzchni 66 hektarów, jaką zajmuje Tropical Islands, mieści się mnóstwo atrakcji. Które z nich są najciekawsze?

Tropikalna wyspa w Berlinie
Tropikalna Wyspa w okolicach Berlina, foto: www.tropical-islands.de

Morze Południowe

Wydawałoby się, że jeśli marzymy o wylegiwaniu się na piaszczystej plaży i nabraniu rumianej opalenizny, musimy wyjechać do ciepłych krajów. Nic bardziej mylnego! Wystarczy odwiedzić Tropical Islands i skorzystać z możliwości wypoczynku nad Morzem Południowym. Tak nazwano ogromny basen z wodą o temperaturze 28°C, u którego brzegów rozciąga się dwustumetrowa plaża pokryta drobnoziarnistym piaskiem. Odpoczywając na niej, możemy naturalnie się opalić, ponieważ zadaszenie w tej części kompleksu jest wykonane ze specjalnej folii przepuszczającej promienie słoneczne.

Laguna Bali

Źródłem błogiej przyjemności będzie też kąpiel w Laguna Bali – zbiorniku wodnym otoczonym przez egzotyczne palmy i różnorakie skały, w którym temperatura wody wynosi aż 32°C. Najciekawszym miejscem w tej strefie jest skalna grota ze sporych rozmiarów wodospadem, doskonale odwzorowującą tropikalną scenerię. Na relaks w wyjątkowej lagunie najlepiej przeznaczyć godziny wieczorne, gdyż wtedy jest ona podświetlona i urzeka feerią niezwykłych barw.

Tropikalna Wyspa Berlin
Tropikalna Wyspa w okolicach Berlina, foto: www.tropical-islands.de

Zjeżdżalnie wodne

W kolosalnym obiekcie nie mogło zabraknąć miejsca dla różnego typu zjeżdżalni – od łagodnych ślizgawek, z których z wielką radością korzystają dzieci, po dużo ostrzejsze i znacznie szybsze ślizgawki, zaprojektowane z myślą o miłośnikach ekstremalnych doznań. Przejażdżka największą zjeżdżalnią kompleksu przyprawi o mocniejsze bicie serca nawet najodważniejszych, gdyż można na niej rozwinąć zawrotną prędkość dochodzącą do 70 km/h.

Sauny i łaźnie parowe

Sauny suche, łaźnie parowe, groty solne – wszystko to znajdziemy w niezwykle rozbudowanej strefie SPA wchodzącej w skład Tropical Islands. Za dodatkową opłatą możemy skorzystać z zabiegów kosmetycznych i masaży.

Cały kompleks relaksacyjny jest położony pośród bujnej roślinności i zajmuje powierzchnię aż 10 000 m2. Ostrzegamy, że zbyt długi pobyt na tym metrażu grozi uzależnieniem się od przyjemnych doznań!

Tropikalna Wyspa Berlin
Tropikalna Wyspa w okolicach Berlina, foto: www.tropical-islands.de

Las Tropikalny

Prawdziwie tropikalny las pod zadaszeniem? Tak, to możliwe! Największy na świecie zadaszony las deszczowy, który porasta 50 000 roślin zaliczanych do 600 różnych gatunków, jest jedną z atrakcji dostępnych w Tropical Islands. Jego twórcom zależało na jak najbardziej realistycznym oddaniu tropikalnego klimatu, i – trzeba przyznać – że zamierzenie to udało się im zrealizować.

Będąc tu, możemy podziwiać niezwykle bujną roślinność rodem z dżungli, a także przyjrzeć się z bliska egzotycznym ptakom, takim jak: flamingi, papugi, pawie, bażanty. Z pewnością  spacer w tym miejscu będzie ciekawym urozmaiceniem pobytu w strefie basenów, jacuzzi i saun.

Wioska Tropikalna

W ogromnym aquaparku znalazło się miejsce nie tylko dla Lasu Tropikalnego, lecz także dla Wioski Tropikalnej. Jej największą ozdobą są buddyjskie świątynie, tajskie domy i inne obiekty przypominające te, jakie możemy spotkać w krajach Dalekiego Wschodu. Wszystko to sprawia, że w tym miejscu daje się poczuć prawdziwie egzotyczny klimat. Co więcej, w tak wyjątkowej scenerii możemy spędzić noc.

Tropical Islands oferuje możliwość pobytów kilkudniowych, zapewniając warunki noclegowe dostosowane do naszych indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych. Do wyboru mamy naprawdę ciekawe opcje – od namiotu na plaży, przez domek w dżungli, aż po ekskluzywny apartament.

Tropikalna Wyspa Berlin
Tropikalna Wyspa w okolicach Berlina, foto: www.tropical-islands.de

Relaksacyjna strefa zewnętrzna

W niemieckim aquaparku z roku na rok tylko przybywa atrakcji czekających na przyjezdnych, a jedną z najnowszych jest Amazonia, czyli strefa wypoczynku na świeżym powietrzu. W jej skład wchodzą dwa okryte baseny, sztuczna rzeka o długości aż 250 metrów, a ponadto rozległe tereny przeznaczone do leżakowania i opalania się. To idealne miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, w którym miło i aktywnie można spędzić cały dzień!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!