Zniżki dla turystów w Grecji. Kto je otrzyma?

Grecja przygotowała wakacyjną akcję rabatową, zgodnie z którą turyści z czterech, wybranych krajów otrzymają do 20% zniżki na zakupy. Promocja nie obejmuje obywateli Polski – podaje Rzeczpospolita. 

Santorini_Grecja_turyści
Grecy przygotowali wakacyjny projekt rabatowy dla turystów z czterech krajów, foto: pixabay.com

W tym roku na niższe ceny mogą liczyć goście z Rosji, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Izraela. Projekt rabatowy każdego roku będzie skierowany do przedstawicieli innych krajów. W 2017 obejmie Chiny, państwa Unii Europejskiej, Iran i zachodnie Bałkany. Ten gest wykonany w stronę turystów ma być rodzajem podziękowania za wybór Hellady jako celu wakacyjnej podróży. Poza tym akcja powinna przysłużyć się promocji greckiego handlu.

Inicjatywa spotkała się z aprobatą greckich przedsiębiorców. W jej rozpowszechnienie włączyły się  linie lotnicze Aegean, których  pasażerowie otrzymają podczas rejsów ulotki informacyjne.

To niejedyne działanie mające na celu pozyskanie większej liczby gości zagranicznych. Wśród nich znalazło się także uproszczenie procedur wizowych dla Rosjan czy organizacja „Roku Greckiego” w Rosji, w ramach którego organizowane są wydarzenia kulturalne, związane z Helladą. 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!