Z Szyman do Berlina i Krakowa. Lotnisko Olsztyn-Mazury rozpoczęło działalność

Nowy port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach rozpoczął swoją działalność . Pierwszy lot odbył się 20 stycznia do Berlina. Na pokładzie samolotu znaleźli się m.in. dziennikarze, samorządowcy, przedstawiciele dyrekcji portu oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej . Od dzisiaj lotnisko jest otwarte dla pasażerów- informuje Polskie Radio.

samolot (1)
W Szymanach powstało lotnisko Olsztyn-Mazury, zdjęcie ilustracyjne, foto: fotolia.com

Póki co port Olsztyn-Mazury obsługuje trzy loty tygodniowo do Berlina i Krakowa. Jeszcze zimą zostaną uruchomione połączenia z Monachium a w sezonie letnim z Londynem, Dublinem, Oslo i Zagłębiem Ruhry. Będą one powiązane z prowadzeniem działań promujących region i lotnisko w tych miastach przy współpracy touroperatorów i przedstawicieli branży turystycznej.

Ponadto dyrekcja liczy na zainteresowanie ze strony pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych.

Port lotniczy w Szymanach powstał w wyniku rozbudowy starego lotniska wojskowego. Prace wyniosły 204 mln złotych i objęły m. in. remont drogi startowej, budowę terminalu, parkingów, strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej.

Powstanie obiektu wymogło także modernizację okolicznej infrastruktury, w tym odnowienie linii kolejowej Olsztyn – Szczytno – Szymany.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *