Wylatujesz do Kanady? Zarejestruj się!

Od 15 marca podróżni niepotrzebujący kanadyjskiej wizy będą musieli przed wylotem do Kanady dokonać rejestracji i uiścić opłatę manipulacyjną. Przepisy dotyczą także obywateli Polski- pisze Rzeczpospolita.

Wylot do Kanady
Od 15 marca przed wyjazdem do Kanady trzeba się zarejestrować, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Od połowy przyszłego miesiąca na pokład samolotu lecącego do Kanady będą miały wstęp osoby posiadające Electronic Travel Authorization. Nowe zasady nie dotyczą jedynie Amerykanów, osób posiadających prawo stałego pobytu w Kanadzie, ale bez kanadyjskiego obywatelstwa oraz tych, którzy przybywają do kraju drogą lądową i morską.

Natomiast o wydanie karty eTA będą musieli wystąpić podróżni niepotrzebujący kanadyjskiej wizy oraz studenci i pracownicy tymczasowi, którzy zgodę na studia lub pracę otrzymali przed 1 sierpnia 2015 r.

W celu uzyskania pozwolenia na przelot należy wypełnić dostępny na stronie  Canada.ca/eTA formularz oraz uiścić 7 dolarów kanadyjskich opłaty manipulacyjnej. W procesie rejestracji jest wymagany paszport, karta kredytowa oraz adres e-mail. ETA będzie akceptowana przez pięć lat lub do czasu wygaśnięcia ważności paszportu, jeśli ta jest krótsza niż pięć lat.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!