Wylatujesz do Kanady? Zarejestruj się!

Od 15 marca podróżni niepotrzebujący kanadyjskiej wizy będą musieli przed wylotem do Kanady dokonać rejestracji i uiścić opłatę manipulacyjną. Przepisy dotyczą także obywateli Polski- pisze Rzeczpospolita.

Wylot do Kanady
Od 15 marca przed wyjazdem do Kanady trzeba się zarejestrować, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Od połowy przyszłego miesiąca na pokład samolotu lecącego do Kanady będą miały wstęp osoby posiadające Electronic Travel Authorization. Nowe zasady nie dotyczą jedynie Amerykanów, osób posiadających prawo stałego pobytu w Kanadzie, ale bez kanadyjskiego obywatelstwa oraz tych, którzy przybywają do kraju drogą lądową i morską.

Natomiast o wydanie karty eTA będą musieli wystąpić podróżni niepotrzebujący kanadyjskiej wizy oraz studenci i pracownicy tymczasowi, którzy zgodę na studia lub pracę otrzymali przed 1 sierpnia 2015 r.

W celu uzyskania pozwolenia na przelot należy wypełnić dostępny na stronie  Canada.ca/eTA formularz oraz uiścić 7 dolarów kanadyjskich opłaty manipulacyjnej. W procesie rejestracji jest wymagany paszport, karta kredytowa oraz adres e-mail. ETA będzie akceptowana przez pięć lat lub do czasu wygaśnięcia ważności paszportu, jeśli ta jest krótsza niż pięć lat.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *