Wioski alternatywą dla kurortów. Indonezja wzbogaca ofertę turystyczną

Na Bali, w Indonezji powstają wioski turystyczne, które mają przyciągnąć na wyspę większą ilość turystów. To ciekawa alternatywa dla osób poszukujących nietypowych form poznawania obcych krajów- pisze Rzeczpospolita.

Bali
Na Bali powstają wioski turystyczne, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Wioski turystyczne są autentycznymi ośrodkami wiejskimi, przekształconymi w bazy turystyczne. Dają możliwość przyjrzenia się dawnym zwyczajom i życiu mieszkańców, a nawet uczestniczenia w codziennych czynnościach. I tak można tam podglądać pracę rzeźbiarzy, malarzy czy wytwórców biżuterii oraz zgłębiać tajniki produkcji oleju kokosowego, uczyć się orania pola, siania ryżu i przyrządzania balijskich potraw. Ponadto nocleg w odbudowanych typowych balijskich domach pozwala na bezpośredni kontakt z tradycją. Daje też okazję poznania tamtejszej kultury poprzez naukę lokalnych tańców i przedstawień artystycznych.

Przekształcanie pierwotnych wiosek w ośrodki przeznaczone dla turystów jest częścią zainicjowanego w 2008 pilotażowego projektu, który ma na celu wzbogacenie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej w Indonezji. Plan początkowo był nastawiony na powstanie 50 wiosek. W 2014 został rozszerzony na 561, aby docelowo objąć 1400 takich baz. Póki co na Bali znajduje się 50 wiosek, ale już w 2019 r. tylko na samym Bangli, jednym z królestw wyspy ma powstać 100 ośrodków.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *