Tajlandia-najlepszy cel zimowych podróży. Jak nie przepłacić?

W okresie zimowym szczególną popularnością wśród turystów cieszą się ciepłe kraje, pozwalające uciec przed śniegiem i mrozem. Jednym z nich jest daleka i nieco egzotyczna Tajlandia. Serwis FRU.PL radzi, jak zaplanować pobyt w tym państwie, aby nie przepłacić.

Tajlandia
Sezon turystyczny w Tajlandii przypada na okres od listopada do lutego, foto: pixabay.com

Kiedy w Polsce temperatura oscyluje w okolicach zera, w Tajlandii od listopada do lutego można spodziewać się 30-stopniowych upałów. To najlepszy czas na odwiedzenie kraju. Wpływa to na wzrost cen biletów, które największą wartość osiągają w okresie świątecznym i noworocznym, kiedy to Bangkok oblegają tłumy turystów.

Koszty lotu do Tajlandii wynoszą średnio 2200 zł. Jednak dokonując wcześniejszej rezerwacji miejsc, można zaoszczędzić nawet 500-600 zł. Innym sposobem na wydanie mniejszej ilości pieniędzy jest wykupienie połączenia z przesiadkami.

W celu uniknięcia nadmiernych kosztów warto samodzielnie zaplanować wakacje w Tajlandii, unikając na przykład popularnych kurortów wypoczynkowych. Trzeba także pamiętać, że ceny w Azji są niższe niż w Europie. Po zsumowaniu wszystkich wydatków, może się okazać, że wyjazd do Tajlandii – pomimo drogiego lotu – będzie mniej kosztowny niż wakacje we Francji czy Hiszpanii.-  przekonuje Maciej Knopa, Travel Manager FRU.PL.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!