Tajlandia-najlepszy cel zimowych podróży. Jak nie przepłacić?

W okresie zimowym szczególną popularnością wśród turystów cieszą się ciepłe kraje, pozwalające uciec przed śniegiem i mrozem. Jednym z nich jest daleka i nieco egzotyczna Tajlandia. Serwis FRU.PL radzi, jak zaplanować pobyt w tym państwie, aby nie przepłacić.

Tajlandia
Sezon turystyczny w Tajlandii przypada na okres od listopada do lutego, foto: pixabay.com

Kiedy w Polsce temperatura oscyluje w okolicach zera, w Tajlandii od listopada do lutego można spodziewać się 30-stopniowych upałów. To najlepszy czas na odwiedzenie kraju. Wpływa to na wzrost cen biletów, które największą wartość osiągają w okresie świątecznym i noworocznym, kiedy to Bangkok oblegają tłumy turystów.

Koszty lotu do Tajlandii wynoszą średnio 2200 zł. Jednak dokonując wcześniejszej rezerwacji miejsc, można zaoszczędzić nawet 500-600 zł. Innym sposobem na wydanie mniejszej ilości pieniędzy jest wykupienie połączenia z przesiadkami.

W celu uniknięcia nadmiernych kosztów warto samodzielnie zaplanować wakacje w Tajlandii, unikając na przykład popularnych kurortów wypoczynkowych. Trzeba także pamiętać, że ceny w Azji są niższe niż w Europie. Po zsumowaniu wszystkich wydatków, może się okazać, że wyjazd do Tajlandii – pomimo drogiego lotu – będzie mniej kosztowny niż wakacje we Francji czy Hiszpanii.-  przekonuje Maciej Knopa, Travel Manager FRU.PL.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *