Tachai, wyspa w Tajlandii zostanie zamknięta dla turystów

Zbyt duża liczba turystów przybywających na Tachai stała się przyczyną zamknięcia wyspy na czas nieokreślony. Wczasowicze zagrażają bowiem pobliskim rafom koralowym i plażom.

Similan_Tajlandia
Wyspa Tachai zostanie zamknięta dla turystów, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

W porze monsunowej, od połowy maja do do połowy października, są zamknięte prawie wszystkie morskie parki narodowe w Tajlandii. Wśród nich jest Similan, na którego terenie leży Tachai.

Wyspa, w przeciwieństwie do pozostałego terytorium parku, nie zostanie  ponownie otwarta po zakończeniu sezonu monsunowego. To konieczne, by nie doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia środowiska na morzu i lądzie. Turyści wciąż jednak będą mieli możliwość wejścia do kilku miejsc w okolicy.

Tachai słynie z białych piaszczystych plaż i raf koralowych. Zdaniem specjalistów jej wybrzeże może pomieścić ok 70 osób, ale zdarza się, że w jednym czasie przebywa tam ponad tysiąc wczasowiczów. Wyspa jest bowiem bardzo popularnym celem jednodniowych wycieczek.

W minionym roku Tajlandię odwiedziło prawie 30 mln turystów. Władze kraju liczą, że w tym roku ta liczba jeszcze wzrośnie.

(PAP)

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!