Przyznano World Ski Awards 2015 – nagrody dla najlepszych ośrodków narciarskich na świecie

21 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagrody World Ski Awards dla organizacji i przedsiębiorstw związanych z branżą turystyki narciarskiej. Za najlepszy ośrodek w tej dziedzinie uznano Kitzbühel w Austrii.

ośrodek górski
World Ski Awards przyznaje się najlepszym ośrodkom narciarskim, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay,com

Nagrody są przyznawane w 11 kategoriach, m.in. za najlepszy ośrodek i kurort narciarski, hotel butikowy czy pensjonat. I tak mianem najlepszego hotelu narciarskiego okrzyknięty został Stein Eriksen Lodge w Stanach Zjednoczonych. Z kolei tytuł pensjonatu górskiego o najwyższym standardzie otrzymał Bighorn, Revelstoke w Kanadzie. A najlepszym kurortem okazał się Bergbahn AG Kitzbühel w Austrii.

Poza tym przyznano także odrębne nagrody dla przedstawicieli branży narciarskiej w 24 krajach na świecie, m.in. Nowej Zelandii, Finlandii, Francji, Bułgarii. Po raz pierwszy w tym roku wzięto pod uwagę także polskie ośrodki narciarskie, za najlepszy uznając Czarną Górę. Zaś spośród hoteli narciarskich najwyżej oceniono Hotel Bania Thermal & Ski.

Nagroda World Ski Awards jest przyznawana od 2013r. na podstawie opinii specjalistów w dziedzinie turystyki. Ma na celu zawyżenie standardów w branży turystycznej poprzez nagradzanie wyróżniających się organizacji.

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *