Przyznano World Ski Awards 2015 – nagrody dla najlepszych ośrodków narciarskich na świecie

21 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagrody World Ski Awards dla organizacji i przedsiębiorstw związanych z branżą turystyki narciarskiej. Za najlepszy ośrodek w tej dziedzinie uznano Kitzbühel w Austrii.

ośrodek górski
World Ski Awards przyznaje się najlepszym ośrodkom narciarskim, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay,com

Nagrody są przyznawane w 11 kategoriach, m.in. za najlepszy ośrodek i kurort narciarski, hotel butikowy czy pensjonat. I tak mianem najlepszego hotelu narciarskiego okrzyknięty został Stein Eriksen Lodge w Stanach Zjednoczonych. Z kolei tytuł pensjonatu górskiego o najwyższym standardzie otrzymał Bighorn, Revelstoke w Kanadzie. A najlepszym kurortem okazał się Bergbahn AG Kitzbühel w Austrii.

Poza tym przyznano także odrębne nagrody dla przedstawicieli branży narciarskiej w 24 krajach na świecie, m.in. Nowej Zelandii, Finlandii, Francji, Bułgarii. Po raz pierwszy w tym roku wzięto pod uwagę także polskie ośrodki narciarskie, za najlepszy uznając Czarną Górę. Zaś spośród hoteli narciarskich najwyżej oceniono Hotel Bania Thermal & Ski.

Nagroda World Ski Awards jest przyznawana od 2013r. na podstawie opinii specjalistów w dziedzinie turystyki. Ma na celu zawyżenie standardów w branży turystycznej poprzez nagradzanie wyróżniających się organizacji.

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!