O podróżowaniu okiem kobiet. Festiwal TRAMPki w Gdańsku

Weekend 22-24 kwietnia będzie należał w Gdańsku do podróżujących kobiet. W tych dniach odbędzie się bowiem trzecia edycja Festiwalu TRAMPki, którego wyłącznymi prelegentkami są podróżniczki. Opowiedzą one o swojej pasji i niezwykłych podróżach. Podzielą się zdobytym doświadczeniem i spróbują zainspirować do realizacji własnych wypraw.

TRAMPki_Gdańsk
Od 22 do 24 kwietnia potrwają w Gdańsku III Spotkania Podróżujących Kobiet, foto: Anita Demianowicz

Spotkania Podróżujących Kobiet potrwają trzy dni, podczas których będzie można wziąć udział w prelekcjach, warsztatach i skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak konkursy, bookcrossing czy nietypowe zwiedzanie Gdańska.

Festiwal rozpocznie się 22 kwietnia w Klubogalerii Bunkier, wystąpieniem Marzeny Filipczak o bezpieczeństwie w podróży. Po tej prezentacji zostanie otwarta wystawa fotografii podróżniczej Joanny Mrówki. Sobotę wypełnią warsztaty poświęcone technikom pisarskim, fotograficznym, żeglarskim oraz odpowiedzialnemu i psychologicznemu podejściu do podróżowania. Odbędą się one w Europejskim Centrum Solidarności.

Ostatniego dnia Festiwalu głos zabiorą podróżujące kobiety. Ich opowieści zostaną podzielone na cztery bloki tematyczne, dotyczące przełamywania obaw, pomysłowego podróżowania, stylu życia i trzech żywiołów. Prelegentki przeniosą uczestników spotkania w różne rejony świata: do Korei, Ameryki Południowej, Iranu czy na Kaukaz. Ci, którym nie uda się dotrzeć w niedzielę do Europejskiego Centrum Solidarności będą mieli możliwość obejrzenia transmisji online.

Na piątkowe i sobotnie wydarzenia, poza warsztatami pisarskimi, wstęp jest bezpłatny. Na niedzielne wystąpienia obowiązują bilety w cenie 15 zł. Rejestracji i zakupu wejściówek należy dokonać na stronie: trampki2016.evenea.pl

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!