Nowy Rok za granicą. Gdzie Polacy spędzają Sylwestra?

Polacy coraz częściej bawią się w Sylwestra poza granicami kraju- wynika z badań przeprowadzonych przez serwis FRU.pl. Zainteresowanie zagranicznym wyjazdem w okresie noworocznym wzrosło o 70% w ciągu ostatnich czterech lat. Choć popularne są w tym czasie także loty w obrębie Polski.

sylwester za granicą
Coraz chętniej spędzamy Sylwestra za granicą, foto: pixabay.com

Już od kilku lat najchętniej odwiedzanym miastem w Sylwestra jest Londyn. W ubiegłym roku dołączyły do niego Paryż i Rzym. Poza tym nadejście Nowego Roku świętujemy także w Amsterdamie, Mediolanie, Barcelonie, Madrycie i Sztokholmie. Niemałą popularnością cieszą się też wyspy: przede wszystkim ciepłe Wyspy Kanaryjskie oraz słynące z niezapomnianych imprez Ibiza, Majorka, Sycylia.

Okazuje się, że i Polska ma coraz więcej do zaoferowania w okresie noworocznym, ponieważ rośnie w tym czasie liczba lotów międzykrajowych, szczególnie do Warszawy. Od 2011 do 2014 roku zwiększyła się niemal trzykrotnie.

Powitanie Nowego Roku poza krajem nie musi wiązać się z dużymi wydatkami, stąd rosnąca popularność podróży w w końcu grudnia. – Okazuje się, że na krótki pobyt w Londynie czy Rzymie nie wydamy więcej niż gdybyśmy wybierali się tego wyjątkowego wieczoru na bal czy do klubu– wyjaśnia Maciej Knopa, Travel Manager z serwisu FRU.pl

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *