Niemiecki przewoźnik FlixBus uruchamia połączenia w Polsce

Niemiecka firma FlixBus nawiązała współpracę z polskim przewoźnikiem FollowMe, wprowadzając ofertę nowych kursów autokarowych do Niemiec- informuje Rzeczpospolita. 

autokar
Niemiecki przewoźnik autokarowy uruchamia połączenia w Polsce, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Jak dotąd wprowadzono jedną linię łączącą Szczecin z Berlinem i lotniskiem Berlin Tegel. Autobusy kursują dziewięć razy dziennie. Jednak w przyszłym roku rozkład jazdy ma zostać rozbudowany o kolejne połączenia.

Berlin nie musi być miejscem docelowym, stamtąd można się bowiem przesiąść do autokarów kursujących np. do Amsterdamu, Paryża czy Brukseli.

Opłata za przejazd wynosi minimum 7 euro. Bilety można nabyć na stronie internetowej przewoźnika lub w niektórych punktach agencyjnych. W ich cenie mieści się przewóz dwóch sztuk głównego bagażu i bagażu podręcznego oraz możliwość skorzystania z Wi-Fi. W autobusie można także zakupić przekąski i napoje.

FlixBus działa od 2013r. Podejmuje współpracę z lokalnymi operatorami, którzy pod jedną marką organizują połączenia w różnych krajach Europy. Obecnie na liście współpracowników znajduje się ponad dwieście firm, m.in. z Włoch, Francji czy Holandii.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *