Nowa atrakcja turystyczna w Poznaniu. Otwarcie Poznańskiego Szlaku Fortecznego

30 zabytkowych obiektów i 40 tablic informacyjnych na 30-kilometrowej trasie, tak w skrócie można opisać Poznański Szlak Forteczny, który pod koniec stycznia zostanie otwarty w Poznaniu- informuje PAP. 

Twierdza Poznań
Pod koniec stycznia zostanie otwarty Poznański Szlak Forteczny, foto: pixabay.com

To jedyny taki projekt, przedstawiający w sposób całkowity pod względem tematycznym i chronologicznym pozostałości po pochodzącej z XIX wieku Twierdzy Poznań. Twórcy przedsięwzięcia postawili na połączenie tradycyjnych form oznakowania trasy z nowoczesnymi technologiami. Poza tablicami opisującymi historię danego obiektu, każdy z zabytków zostanie wzbogacony o kody QR, które po zeskanowaniu będą odsyłać do strony internetowej zawierającej obszerną informację o nim. Z kolei aplikacja oparta o mapy Google ułatwi poruszanie się po szlaku. Do zobaczenia jest 40 zabytków rozmieszczonych na liczącej 30 km trasie. Są to forty, schrony, umocnienia i inne pozostałości forteczne.

Zwiedzanie Twierdzy będą urozmaicać organizowane w jej obszarze inscenizacje i rekonstrukcje historyczne, rajdy rowerowe czy spływy kajakowe. W ostatni weekend sierpnia odbędą się, już po raz czwarty, Dni Twierdzy Poznań.

Zabytek należy do największych i najlepiej zachowanych obiektów fortecznych w Europie. Bardziej nowoczesne i kompleksowe przystosowanie go dla zwiedzających ma posłużyć rozpowszechnianiu wiedzy na temat historii Poznania zarówno wśród mieszkańców miasta jak i przybywających do niego turystów.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *