Nocleg na wieży Eiffla możliwy po raz pierwszy w historii

W tym roku, po raz pierwszy od momentu otwarcia Wieży Eiffla w 1889 r.  będzie można spędzić tam noc.

Paryż_Wieża Eiffela
Po raz pierwszy w historii będzie można spędzić noc na Wieży Eiffla, foto: pixabay.com

Możliwość noclegu w najpopularniejszej atrakcji turystycznej Paryża przypadnie w udziale zwycięzcom konkursu zorganizowanego przez portal oferujący wynajem domów, HomeAway. By wziąć udział w losowaniu głównej nagrody wystarczy opisać w 140 znakach, co by się zrobiło, gdyby miało się na całą noc do dyspozycji mieszkanie na Wieży Eiffla.

Spośród zgłoszonych kandydatów zostanie wybranych czterech zwycięzców z różnych stron świata. Każdy z nich będzie mógł zabrać ze sobą pięciu gości. Dodatkowo zostanie im zapewniona kolacja i trzy noclegi na terenie Paryża.

Przeznaczony dla laureatów apartament powstanie na pierwszym piętrze wieży według projektu Benoit Leleu. Będzie wyposażony w łazienki i tarasy z widokiem na Paryż. Mieszkanie jest obecnie w trakcie budowy. Zostanie udostępnione podczas Euro 2016 w dniach pomiędzy 23 a 28 czerwca lub 4 a 8 lipca.

Od czasu otwarcia Wieży Eiffla w 1889 r.  odwiedziło ją około 250 mln turystów. W ostatnich latach atrakcja cieszy się zainteresowaniem 7 mln gości rocznie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!