Najpunktualniejsze linie i porty lotnicze na świecie. Wśród nich LOT i lotnisko Chopina

Brytyjska firma OAG stworzyła ranking najbardziej punktualnych linii lotniczych i lotnisk na świecie. Wśród tych pierwszych na 10 miejscu znalazł się LOT. Sukces odniosło też warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina. Znalazło się ono na 8 pozycji.

samolot
Firma OAG przygotowała ranking najpunktualniejszych linii i portów lotniczych na świecie, zdjęcie ilustracujne, foto: fotolia.com

Porty lotnicze podzielono pod względem ilości obsługiwanych pasażerów na małe (do 10 mln), średnie ( od 10 do 20 mln) oraz duże (powyżej 20 mln). Lotnisko w Warszawie z wynikiem punktualności wynoszącym 89,97 % znalazło się w pierwszej kategorii. Lepszy procent osiągnęły m.in. porty w Osace, Brukseli, Panamie, Bergen, Kolonii czy Adelajdzie.

Spośród lotnisk średniej wielkości najlepiej funkcjonuje to w Kopenhadze, zaś w grupie największych przoduje Tokio Haneda.

Ranking przyniósł niemały sukces polskim liniom LOT, które zajęły 10 miejsce wśród najbardziej punktualnych linii świata i 4 w zestawieniu tych, należących do Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. LOT z wynikiem 88,88 % znalazł się za Finnair, Austrian Airlines oraz bezkonkurencyjnym airBaltic, a okazał się lepszy np. od linii SAS czy Qatar Airways.

Lista powstała w wyniku analizy ponad 50 mln lotów wykonanych przez 900 przewoźników na świecie w 2015 r.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *