Na poznańskim Starym Rynku stanęły lodowe rzeźby

W miniony weekend, już po raz 10, odbył się w Poznaniu największy w Europie Festiwal Rzeźby Lodowej STIHL POZnan Ice Festival. W konkursie wzięło udział 20 artystów z całego świata. Pierwsza nagroda przypadła w udziale braciom Baisas z Kanady.

festiwal rzeźby lodowej w Poznaniu
W Poznaniu odbył się Festiwal Rzeźby Lodowej, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Festiwal składa się z dwóch etapów. Pierwszego dnia rzeźbiarze starają się odtworzyć w lodowej bryle wylosowany przez siebie kształt. Z kolei drugiego dnia mogą popuścić wodze fantazji i przygotować dzieło według własnego projektu. I tak w tym roku powstały m.in. anioł, syrena, rycerze, ryby czy węże.

Jury, w którym zasiadł m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oceniało konkursowe rzeźby pod względem kreatywności, pierwszego wrażenia oraz ilości zużytego lodu. Za najlepszą figurę uznano anioła autorstwa Kanadyjczyków Antonio i Rossa Baisas. Drugie miejsce przyznano duetowi w składzie Michał Mizuła i Samuel Girault za postać Yody ze Star Wars. Zaś trzecia nagroda trafiła w ręce artystów z Kanady Kevina Ashe i Siguru Kanbayashi.

Rzeźby stanęły na Starym Rynku w Poznaniu. Kto jeszcze nie miał okazji wziąć udziału w Festiwalu, a chciałby na własne oczy zobaczyć prace konkursowe, powinien się spieszyć, gdyż dodatnie temperatury nie sprzyjają lodowym rzeźbom.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *