Na poznańskim Starym Rynku stanęły lodowe rzeźby

W miniony weekend, już po raz 10, odbył się w Poznaniu największy w Europie Festiwal Rzeźby Lodowej STIHL POZnan Ice Festival. W konkursie wzięło udział 20 artystów z całego świata. Pierwsza nagroda przypadła w udziale braciom Baisas z Kanady.

festiwal rzeźby lodowej w Poznaniu
W Poznaniu odbył się Festiwal Rzeźby Lodowej, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Festiwal składa się z dwóch etapów. Pierwszego dnia rzeźbiarze starają się odtworzyć w lodowej bryle wylosowany przez siebie kształt. Z kolei drugiego dnia mogą popuścić wodze fantazji i przygotować dzieło według własnego projektu. I tak w tym roku powstały m.in. anioł, syrena, rycerze, ryby czy węże.

Jury, w którym zasiadł m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oceniało konkursowe rzeźby pod względem kreatywności, pierwszego wrażenia oraz ilości zużytego lodu. Za najlepszą figurę uznano anioła autorstwa Kanadyjczyków Antonio i Rossa Baisas. Drugie miejsce przyznano duetowi w składzie Michał Mizuła i Samuel Girault za postać Yody ze Star Wars. Zaś trzecia nagroda trafiła w ręce artystów z Kanady Kevina Ashe i Siguru Kanbayashi.

Rzeźby stanęły na Starym Rynku w Poznaniu. Kto jeszcze nie miał okazji wziąć udziału w Festiwalu, a chciałby na własne oczy zobaczyć prace konkursowe, powinien się spieszyć, gdyż dodatnie temperatury nie sprzyjają lodowym rzeźbom.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!