MSZ wydało ostrzeżenie przed podróżą do Paryża

W związku z atakami terrorystycznymi, do których doszło wczoraj w Paryżu Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie przed podróżą, wzywając Polaków do zachowania szczególnych środków ostrożności.

Paryż Francja
Paryż, foto: pixabay.com

Planujący wyjazd do stolicy Francji powinni rozważyć obecny stan bezpieczeństwa i skontaktować się  z przewoźnikiem, aby potwierdzić podróż.  Warto wcześniej zarejestrować się w systemie Odyseusz, za pomocą którego można zgłosić wyjazd służbom konsulatu- podaje Polskie Radio. 

Z kolei rodakom przebywającym aktualnie w Paryżu zaleca się kontrolowanie sytuacji w mieście i stosowanie się do wskazań władz odpowiedzialnych za porządek.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych skierowało także do Francuzów specjalne oświadczenie, w którym przekazało kondolencje bliskim ofiar oraz wyrazy solidarności ze społeczeństwem i przedstawicielami władzy. – Wraz z całą wspólnotą międzynarodową jesteśmy głęboko wstrząśnięci serią zamachów terrorystycznych, do których doszło w piątek w Paryżu. Zdecydowanie potępiamy ten akt barbarzyństwa na niespotykaną skalę- podkreśla MSZ.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *