Misja Korea Północna. Wyprawa Anity i Mateusza

W październiku Anita i Mateusz zamierzają wyruszyć do Azji południowo-wschodniej i Korei Północnej. By zrealizować projekt potrzebne jest im wsparcie finansowe.

north-korea-1151137_1920
Anita i Mateusz zbierają środki na wyjazd do Korei Północnej, foto: pixabay.com

Ona – podróżniczka, kończy wolontariat we Francji, w wolnych chwilach pracuje jako grafik . On – chemik z Jasła, pracuje w Instytucie Ochrony Środowiska, zapalony autostopowicz. Widzieli się zaledwie raz. Od kilku miesięcy planują wspólną wyprawę, której celem jest wizyta w krajach potrzebujących pomocy, dostarczenie rzetelnych informacji o problemach mieszkańców tych państw i poznanie lokalnych kultur. – Sporo już wcześniej podróżowaliśmy, także po Azji, ale w tych rejonach będziemy po raz pierwszy. Tym razem nie zależy już nam tylko na zwiedzaniu, a przede wszystkim na zbliżeniu się do tamtejszych mieszkańców i przyjrzeniu się ich codzienności. Dlatego chociażby rezygnujemy z hoteli na rzecz couchsurfingu – mówi Anita. Poprzez tę wyprawę, chcą skłonić młodych ludzi do wyjazdów na wolontariaty do Azji. Sami też planują podjąć tego typu pracę. – W Internecie nie ma oficjalnych informacji o wolontariatach o charakterze społecznym, dlatego podejmiemy się niemal każdego zadania – dodaje.

Swoje obserwacje z podróży Anita będzie zapisywać na blogu timetravelbee.com i przekazywać w mediach społecznościowych. – Zależy nam na podniesieniu świadomości na temat sytuacji socjalnej tych rejonów, dlatego w miarę dostępności Internetu zamierzam na bieżąco relacjonować wyprawę.  Wierzę, że siła informacji i mediów społecznościowych może przyczynić się zmiany jakości życia w tych krajach – stwierdza Anita.

Ich wyprawa rozpocznie się w październiku i potrwa od 2 do 6 miesięcy, w zależności od zasobów finansowych. Wjazd, wyłącznie pod kontrolą lokalnego przewodnika i pobyt w Korei Północnej będzie ich kosztował razem 2000 euro. Zdecydowali się zwrócić o wsparcie materialne ich podróży. Można im pomóc za pośrednictwem serwisu https://polakpotrafi.pl/projekt/misja-korea-polnocna. Tam znajdują się szczegółowe informacje na temat wyjazdu i kwocie potrzebnej do zdobycia. Do zakończenia zbiórki pozostało 9 dni. Anita liczy też na wsparcie sponsorów. Jeśli nie uda się zebrać oczekiwanej sumy będą musieli zrezygnować z podróży do Korei Północnej. – Na pewno odbędzie się jednak wyprawa po Azji Południowo- Wschodniej, bo dysponujemy oszczędnościami na ten cel – tłumaczy Anita.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!