Lotnisko Chopina przygotowuje się do sezonu letniego. Będzie więcej połączeń

23 nowe loty i 108 kierunków znajdzie się latem w siatce połączeń na Lotnisku Chopina. To pierwsza tak szeroka oferta w historii portu lotniczego.

Wizzair_Lotnisko Chopina
Lotnisko Chopina rozbudowuje na sezon letni siatkę połączeń, foto: pixabay.com

Lotnisko obsłuży połączenia na 108 trasach do 45 krajów na trzech kontynentach. Siedem nowych lotów stopniowo wprowadza LOT. Od końca marca można polecieć do Koszyc, Połągi, Bejrutu, Kluż-Napoki i Nicei. Z kolei w ostatnich dniach kwietnia pojawią się połączenia do Splitu i Zadaru. Latem zwiększy się także częstotliwość rejsów, z 12 do 14 tygodniowo do Kijowa i do 7 na tydzień do Tel Awiwu.

Ofertę powiększa także Wizzair. Na przełomie marca i kwietnia pojawiły się loty do Katanii i Alicante. W drugiej połowie maja zostaną wprowadzone połączenia do Aberdeen, Bari, Bristolu, Reykjaviku, Porto i Neapolu, a od 18 czerwca do Alghero, Burgas i Korfu.

29 marca linie Norwegian Air Shuttle uruchomiły loty do Barcelony i Madrytu. Latem będzie też można skorzystać z rejsów oferowanych przez nowych przewoźników. Z Ellinair od czerwca polecimy do Heraklionu i Salonik, a z Air Canada Rouge do Toronto.

Dzięki rozbudowanemu rozkładowi Lotnisko Chopina ma nadzieję na obsłużenie w tym roku ponad 12 milionów pasażerów.

(Lotnisko Chopina)

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!