Hydropolis. Nowa atrakcja Wrocławia

5 grudnia otwarto we Wrocławiu hydropolis- jedyną w Polsce wystawę poświęconą wodzie. Nowa atrakcja turystyczna miasta przyciągnęła w weekend otwarcia 2,5 tys. zwiedzających.

Hydropolis we wrocławiu
Hydropolis jest jedyną w Polsce wystawą poświęconą wodzie, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Nowoczesne centrum wiedzy mieści się w pochodzącym z XIX w. zbiorniku wody czystej. Jego celem jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat wody, jej funkcji i procesów, w jakich bierze udział.

Wystawa jest podzielona na 8 stref tematycznych, zajmujących łącznie powierzchnię 4000 m kwadratowych. Każda z nich ujmuje wodę z odmiennej perspektywy. Zwiedzający hydropolis mogą się m.in. dowiedzieć jak powstała woda, co skrywają morskie głębiny, czy też poznać historię inżynierii wodnej. Dla chcących poszerzyć wiedzę na poszczególne tematy powstała hydropedia, zawierająca artykuły popularnonaukowe. Z kolei odpoczynek w trakcie zwiedzania zapewnia strefa relaksu. W centrum będą także organizowane wystawy czasowe, prezentujące artystyczne działania, oparte na relacji człowieka z wodą.

Hydropolis można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 20:30 oraz w weekendy między 10 a 20:30, z zastrzeżeniem, że ostatnie wejście następuje o godzinie 19.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *