Hiszpania, Chorwacja, Grecja. To tam Polacy najczęściej spędzają urlop

Wygoda i bezpieczeństwo to główne kryteria, jakimi kierują się Polacy przy wyborze kierunku wakacyjnych wyjazdów. Wśród nich największą popularnością cieszą się Hiszpania, Chorwacja i Grecja- podaje newseria.pl

Split_Chorwacja
Chorwacja cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów, foto: pixabay.com

Z kolei spadek turystów z Polski daje się zaobserwować w Egipcie i Tunezji, do czego przyczyniło się zagrożenie terrorystyczne w tych rejonach. Polacy cenią sobie bowiem bezpieczne podróżowanie, nawet jeśli oznacza to wyższe koszty wycieczki, o czym świadczy zainteresowanie Hiszpanią, drogim krajem w porównaniu z innymi destynacjami europejskimi. Chorwacja z kolei przyciąga niższymi kosztami i możliwością dojazdu samochodem. W minionym roku w tych dwóch krajach polscy turyści wydali miliard złotych.

Coraz popularniejsze stają się także: Albania, Gruzja, Czarnogóra i Oman. A ci, których nie stać na zagraniczne podróże stawiają na wczasy w Polsce, przede wszystkim nad morzem: w Ustce, Helu czy Międzyzdrojach oraz na Mazurach.

Mimo rosnącej mody na samodzielną organizację wyjazdów, Polacy wciąż zdecydowanie częściej korzystają z ofert biur podróży, wybierając wycieczki zorganizowane, nierzadko z opcją all inclusive.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!