Gratka dla miłośników podróży, czyli 15 Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra

Indonezja, Iran, Ekwador w dwa dni? Na Festiwalu Slajdów Podróżniczych Terra to możliwe. 5 i 6 listopada w warszawskim kinie Wisła będzie można zobaczyć fotograficzne relacje z niezwykłych podróży po świecie. Impreza organizowana jest już po raz 15.

Festiwal Terra
W pierwszy weekend grudnia odbędzie się Festiwal Slajdów Podróżniczych, fotografia udostępniona przez organizatorów terra.waw.pl

W programie Festiwalu znajdują się pokazy slajdów z interesujących wypraw w różne rejony świata. Uczestnicy spotkania wraz z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przyjrzą się zarówno codziennemu jak i religijnemu życiu mieszkańców terenów położonych nad Gangesem. Poznają przeżyte przez Marka Pindrala historie z 1000 i 1 dnia oraz nocy spędzonych w Omanie. Razem z Anną Jaklewicz odkryją tajemnice Indonezji. Z kolei dzięki opowieści Grzegorza Leśniewskiego i Marcina Stańczyka ujrzą dzikie oblicze Karpat Wschodnich. Zobaczą też relację z niezwykłych, rowerowych podróży Agnieszki i Mateusza Waligórów po Ameryce Południowej i Australii. Natomiast w towarzystwie Anny i Marcina Szymczaków poszukają skarbów Orientu. Z Mariuszem Jachimczukiem zawędrują zaś do Ekwadoru, a także przyjrzą się trekkingowemu wyzwaniu Marka Arcimowicza, wędrującego dookoła Annapury w Nepalu.

Wstęp na wydarzenie jest płatny. Informacje dotyczące biletów oraz szczegółowy program można znaleźć pod adresem: www.festiwalterra.pl.

Inicjatorem imprezy jest agencja podróżnicza Terra Incognita prowadzona przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów, prekursorów profesjonalnych pokazów slajdów o tematyce podróżniczej w Polsce. Organizowany przez nich od 2001 r. Festiwal Terra ma pokazać wyższość fotografii i żywego słowa nad innymi środkami przekazu  oraz zachęcić do odbywania inspirujących, niezwykłych i odkrywczych podróży po świecie.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *