Francja najpopularniejszym wśród turystów krajem na świecie

Francja przoduje wśród najatrakcyjniejszych krajów na świecie. W 2015 roku odwiedziło ją 84,5 mln turystów – podaje Business France.

Francja_Paryż
Francja jest najatrakcyjniejszym turystycznie krajem na świecie, foto: pixabay.com

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Dyrekcję Generalną ds. Przedsiębiorczości DGE oraz Banku Francji. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się w dużej mierze wizyty mieszkańców: Chin, Indii i Singapuru. W 2014 roku do 48 godzin zredukowano dla nich procedury wizowe, co spowodowało wzrost wydanych wiz o 38%.

Jak widać na roczny wynik atrakcyjności turystycznej Francji nie wpłynął znacząco listopadowy zamach. Choć w tym czasie tendencja wzrostowa zatrzymała się na poziomie 0,9 %, to kraj pozostał światowym liderem wśród najpopularniejszych destynacji.

Jego dużym atutem jest bogate dziedzictwo kulturalne i historyczne. 38 obiektów we Francji znajduje się na liście UNESCO. Turystów przyciąga przede wszystkim Luwr  – najczęściej odwiedzane muzeum na świecie. Popularną atrakcję stanowi też Puy du Fou – park rozrywki uznany w 2014 roku za najlepszy na świecie oraz ośrodek narciarski Val Thorens.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!