Festiwal TRAWERS w Polskę

O tym, że Polska nie musi być nudna będą przekonywać organizatorzy i prelegenci festiwalu podróżniczego TRAWERS w Polskę, który potrwa od 20 do 21 listopada w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

Polska
Festiwal Trawers w Polskę, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

Konferencja z udziałem historyków, podróżników i specjalistów danych dziedzin odbędzie się już po raz trzeci. Jej celem, podobnie jak w latach poprzednich, będzie przedstawienie mniej znanych atrakcji turystycznych naszego kraju, promocja jego walorów i zachęcenie do samodzielnych poszukiwań interesujących, wciąż nieodkrytych rejonów Polski.

W tym roku, w trakcie dwóch listopadowych dni, uczestnicy poznają m.in. uroki Nidy, Tatr i Bieszczad, zobaczą zjawiskowe ujęcia polskiego krajobrazu ukazane z lotu ptaka (a właściwie drona!) oraz poznają efekty poszukiwań Żołnierzy Wyklętych i miejsc, w których zatrzymał się czas. Podczas spotkania zostaną także wyemitowane dwa filmy: Cząstka Podlasia i premierowo (Nie)zapomniane Dziedzictwo- Ocalone w 3D. Prelekcjom będzie towarzyszyć wystawa prac Artura Komorowskiego, zatytułowana Dziedzictwo kulturowe w przestrzeni Urban Exploration oraz mini targi, w których zaprezentują się wydawnictwa podróżnicze, lokalni twórcy i manufaktury. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal powstał z inicjatywy krakowskiego stowarzyszenia podróżniczego TRAWERS, zrzeszającego osoby uprawiające i promujące aktywną turystykę.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *