Chorwacja podnosi standardy obsługi turystów

Chorwacja cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. W minionym roku urlop w tym kraju spędziło 15 mln osób, o 8,5% więcej niż w 2014 r. Z tego powodu przedstawiciele branży turystycznej stawiają na podniesienie standardów swoich usług- podaje Newseria

Promenada Split
Chorwacja cieszy się popularnością wśród turystów, foto: pixabay.com

Turystyka zajmuje ważne miejsce w chorwackiej gospodarce. Jej udział w PKB Chorwacji wynosi ok. 17,2%. W celu utrzymania tego poziomu ważne jest zachowanie odpowiednio wysokich standardów obsługi turystycznej. Dlatego w kraju ma powstać więcej hoteli liczących cztery i pięć gwiazdek, które jak na razie stanowią jedynie 7% wszystkich baz noclegowych. Poprawie mają też ulec usługi gastronomiczne i wypoczynkowe oraz stan środowiska naturalnego, które należy do największych bogactw Chorwacji.

To właśnie skarby natury przyciągają większość turystów. Wśród nich są głównie Niemcy, Słoweńcy, Austriacy, także Polacy. Za cel podróży obierają przede wszystkim  położoną u wybrzeży Adriatyku Dalmację, półwysep Istria oraz północną część Chorwacji.

W minionym roku turyści chętnie korzystali z przelotu hydroplanem oraz możliwości żeglowania i podejmowania innych, aktywnych form wypoczynku.

O dużej popularności Chorwacji wśród różnych typów wczasowiczów pisaliśmy w artykule: Plażowicz, romantyk, łowca przygód. Sprawdź, jakim typem wczasowicza jesteś.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *