56% Polaków planuje w tym roku wyjazd na urlop

49% Polaków nie wyjechało w 2015 r. na co najmniej dwudniowy urlop. W tym roku ta liczba może wzrosnąć, ponieważ 56% badanych deklaruje swój wyjazd w celach wypoczynkowych lub turystycznych- wynika z badań CBOS.

urlop
56% Polaków wyjedzie w tym roku na urlop, zdjęcie ilustracyjne, foto: fotolia.com

W minionym roku 43% ogółu pytanych wypoczywało w kraju. Na pobyt za granicą zdecydowało się 20 % Polaków, z czego 12% wypoczywało częściowo w Polsce, a częściowo w innych państwach.

Te dane mogą się zmienić w tym roku, ponieważ tylko 33 % badanych nie bierze pod uwagę trwającego co najmniej dwa dni wyjazdu o charakterze wypoczynkowym lub turystycznym. 29% zamierza spędzić urlop w kraju, 6 % wyłącznie za granicą, a 18 % zarówno w Polsce jak i poza nią. 3% deklarują wyjazd, ale nie znają jeszcze kierunku podróży. 11% pytanych wciąż pozostaje niezdecydowanych.

Jak podaje Onet.pl powołujący się na wyniki CBOS Polacy najchętniej wyjeżdżają do województw pomorskiego i małopolskiego, zaś za granicą za cel obierają m.in. Włochy, Niemcy, Grecję i Wielką Brytanię. Wśród podróżujących najczęściej znajdują się osoby z wyższym wykształceniem, zajmujące kierownicze stanowiska, mieszkańcy dużych ośrodków miejskich i młodzi ludzie w wieku od 18 do 24 lat.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!