56% Polaków planuje w tym roku wyjazd na urlop

49% Polaków nie wyjechało w 2015 r. na co najmniej dwudniowy urlop. W tym roku ta liczba może wzrosnąć, ponieważ 56% badanych deklaruje swój wyjazd w celach wypoczynkowych lub turystycznych- wynika z badań CBOS.

urlop
56% Polaków wyjedzie w tym roku na urlop, zdjęcie ilustracyjne, foto: fotolia.com

W minionym roku 43% ogółu pytanych wypoczywało w kraju. Na pobyt za granicą zdecydowało się 20 % Polaków, z czego 12% wypoczywało częściowo w Polsce, a częściowo w innych państwach.

Te dane mogą się zmienić w tym roku, ponieważ tylko 33 % badanych nie bierze pod uwagę trwającego co najmniej dwa dni wyjazdu o charakterze wypoczynkowym lub turystycznym. 29% zamierza spędzić urlop w kraju, 6 % wyłącznie za granicą, a 18 % zarówno w Polsce jak i poza nią. 3% deklarują wyjazd, ale nie znają jeszcze kierunku podróży. 11% pytanych wciąż pozostaje niezdecydowanych.

Jak podaje Onet.pl powołujący się na wyniki CBOS Polacy najchętniej wyjeżdżają do województw pomorskiego i małopolskiego, zaś za granicą za cel obierają m.in. Włochy, Niemcy, Grecję i Wielką Brytanię. Wśród podróżujących najczęściej znajdują się osoby z wyższym wykształceniem, zajmujące kierownicze stanowiska, mieszkańcy dużych ośrodków miejskich i młodzi ludzie w wieku od 18 do 24 lat.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *