Zabytkowa Alhambra

Spiesz się powoli, czyli jak zwiedzać Hiszpanię?

Podróżowanie po Hiszpanii w pośpiechu nie jest dobrym rozwiązaniem. Weź głęboki oddech, usiądź wygodnie z mapą, zaplanuj etapy swojej podroży i … dodaj po 2 dni pobytu do każdego z zaplanowanych miejsc.

Nie chodzi o to aby wszystko zobaczyć za jednym zamachem. Ważniejsze chyba jest to by poczuć miejsce, w których jesteśmy i pozwolić sobie je poznać tak naprawdę.

Planowanie wycieczki

Każdy z rejonów Hiszpanii jest inny. Hiszpania oferuje garść różnorodności turystycznych: przepiękne krajobrazy i magiczne, historyczne miejsca. Jednak ten kraj to przede wszystkim ludzie. Pozwól sobie na ich poznanie, na wysłuchanie ich historii, na to by mogli ci pokazać jaka Hiszpania jest naprawdę.

Turyści robiący zdjęcia w Hiszpanii
Zwiedzanie Hiszpanii, zdjęcie ilustracyjne, foto: pixabay.com

W Kraju Basków raczej nikt się nie spieszy. Typowo hiszpańskie „Mañana, Mañana” widoczne jest tutaj na co dzień. Hiszpanie zawsze mają czas na popołudniową siestę i co ważniejsze, bardzo ją sobie cenią (warto wziąć to pod uwagę planując popołudniową wizytę w małym lokalnym barze lub zakupy w lokalnym sklepie).

W życiu codziennym ten dystans do czasu możne okazać się uciążliwy, ale w podroży, gdy chcesz się delektować chwilą , jest to jak najbardziej wskazane.

Dostosuj się, zwolnij, zachłyśnij się krajobrazami, kulturą, smakami i opowieściami. W tym wypadku lenistwo popłaca!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!