Malaga port

Malaga – słoneczny raj

Malaga to nie tylko jedno z najsłoneczniejszych miast Hiszpanii czy miejsce urodzenia Pabla Picasso i Antonio Banderasa. To także raj dla wielbicieli świeżych ryb, hiszpańskiej kuchni i słodkiego lenistwa nad brzegiem morza.

Malaga daje nam wybór. Możemy wyruszyć w góry lub spędzić urocze chwile na plaży relaksując się na leżaku czy spacerując wzdłuż plaży.

Malaga port
Port w Maladze, foto:pixabay.com

Na łonie natury

Wolny czas warto spędzić na łonie natury np. w Parku Krajobrazowym Gór Malagi, w którym możemy dowiedzieć się jak produkowane jest wino i zapoznać z rozmaitymi okazami miejscowej fauny i flory. Do najciekawszych drzew zalicza się dąb portugalski, korkowy i ostrolistny czy sosnę alpejską, zaś wśród zwierząt znajdziemy między innymi kameleona, dziki, łasice, puchacze, jastrzębie, tchórze oraz rysie. Dodatkowo teren parku jest idealnym miejscem nie tylko na pikniki czy długie spacery, lecz także na wycieczki rowerowe.

Jest co zwiedzać!

Obowiązkowym punktem zwiedzania Malagi jest Muzeum Picasso, w którym można zapoznać się z twórczością i życiem tego malarza. Możliwość zobaczenia na żywo dzieł znanego na całym świecie artysty sprawia, że co wrażliwsi turyści są w stanie odkryć magię Malagi. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli, zaś bilet wstępu kosztuje od 4,50 € (wystawy okresowe) do 6 € (kolekcja stała). Najkorzystniejszą opcją będzie wejściówka łączona za 8 €. Jeśli dobrze zaplanujemy wyjazd może nam się udać wejść do muzeum za darmo- zwykle taka promocja jest organizowana w ostatnią niedzielę miesiąca.

La Alcazaba dawniej była twierdzą Rzymian, jednak obecnie nie pozostało po niej zbyt wiele. Na szczęście w środku utworzono muzeum archeologiczne, dzięki czemu możemy zapoznać się z historią Malagi.

Malaga atrakcje
Z Castillo de Gibralfaro podziwiać możemy przepiękne widoki, foto:fotolia

Zamek z widokiem na morze

Castillo de Gibralfaro to uroczy zamek górujący nad Malagą z którego możemy podziwiać panoramę całego miasta, zaś przy odrobinie szczęścia zobaczymy także Gibraltar czy góry Atlas. Jedno jest pewne- widok zapiera dech w piersi i jest godny uwiecznienia na zdjęciu.

W Maladze nie brakuje także kościołów, których zwiedzanie może być interesujące dla miłośników historii czy sztuki, jednak nawet osoby niezainteresowane architekturą może zachwycić chór katedry. Znajduje się tam bowiem ponad 40 stalli z posągami świętych, zaś sama katedra, pomimo budowania jej przez setki lat, nigdy nie została ukończona.

Przerwa na obiad

Pobyt w Maladze to także świetna okazja do spróbowania lokalnych przysmaków, takich jak ensalada malagueña czyli sałatka z gorzkich pomarańczy czy pescaíto frito złożone z usmażonych ryb i owoców morza. Śmiało możemy też zamówić tradycyjne dania hiszpańskie jak paella czy tapas – dostęp do świeżych ryb jest tu nieograniczony, wszak mówimy o mieście portowym! Do kolacji warto poprosić o słynne wino malaga, które zdobyło już wielu zwolenników.

Jeśli mielibyśmy szukać kwintesencji Hiszpanii mogłoby się okazać, że jest to Malaga. Mnogość tradycji, południowe słońce, chłodne morze i smaczne jedzenie to tylko niektóre pozytywne aspekty tego miejsca. Nie pozostaje nam nic innego jak zaplanować w radosnej Maladze chociaż krótki weekend.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi!